Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Je to zlé, už se skoro nepostaví na nohy! Princ Radovan je odkázán na pomoc druhých

+ Dalších 22 fotografií
stáří
Český herec, zpěvák a moderátor Josef Zíma (86) dorazil do strašnického krematoria, aby dal poslední sbohem slavné herečce a dabérce Aťce Janouškové. A ukázal své velké srdce. I přes obrovské problémy s chůzí svou cestu dát poslední sbohem kamarádce zvládl. Bylo ovšem znát, že nohy už ho neposlouchají...

Legendární Pepíček Zíma odcházel jako poslední ze strašnické obřadní síně zadním vchodem, kde na něj čekal připravený vůz. Vzdálenost několika desítek metrů pro něj byla velmi komplikovaná. Přesto neztratil svůj pověstný humor. „Hezky jsem se prošel. To dělám teď nejčastěji, že se vozím autem,“ vtipkoval Zíma, jemuž z několika schodů musel pomoci doprovod.

S nohama má slavný zpěvák a herec vleklé komplikace. V roce 2012 musel na operaci, kdy skončil na jednotce intenzivní péče. „Operovali mi tepny,“ vysvětlil tehdy Josef Zíma důvod hospitalizace. A od té doby se jeho zdravotní stav nezlepšil.

Josef Zíma se proslavil nejen jako zpěvák dechové hudby, ale také na filmovém plátně. Poprvé se před kamerou objevil v roce 1957 a za svou hereckou kariéru vytvořil několik rolí. Legendární je zejména role prince Radovana v pohádce Princezna se zlatou hvězdou. Na televizní obrazovce se objevil v několika TV inscenacích a TV seriálech. V televizi úspěšně vystupoval také jako konferenciér.

Mohlo by vás zajímat

Další články