Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Je to ZÁZRAK! Ester Ledecká má zlatou ze Super-G. Šokovala celý lyžařský svět

+ Další fotografie
Tak tomuhle nikdo nechtěl dlouho po její dokonalé jízdě uvěřit... Ale je to realita. Ester Ledecká šokovala na olympijských hrách vítězstvím v superobřím slalomu. Česká reprezentantka vyhrála o jednu setinu sekundy před obhájkyní zlata ze Soči Rakušankou Annou Veith. Národ je radostí bez sebe...

Půvabná Ledecká stvořila na lyžích největší úspěch v historii českého sjezdového lyžování. Třetí skončila Tina Weirather z Lichtenštejnska.

Na zimní olympiádě dosud získaly bronzové medaile Olga Charvátová Křížová ve sjezdu v Sarajevu 1984 a Šárka Strachová ve slalomu ve Vancouveru 2010. Dcera zpěváka a skladatele Janka Ledeckého předvedla neskutečný souboj s časem a svou dokonalou jízdu v době, kdy její konkurenční kolegyně Veith už přijímala gratulace k dalšímu triumfu. Jenže když dojela česká kráska, vše bylo jinak! A nikdo nevěřil vlastním očím, co dokázala.

Česká výprava v Koreji má díky úspěchu Ledecké celou sadu medailí – k současným dvěma stříbrům a dvěma bronzům přidala zlato.

Související články

Další články