Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

JE TO VENKU! Kolik berou lidé kolem Zemana? Ovčáček či Mynář si sáhnou na pěkné peníze!

Vratislav Mynář a jeho manželka Alex.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Hrad poprvé zveřejnil platy a odměny nejvyšších úředníků. Máme konečně možnost vědět, kolik měsíčně bere Vratislav Mynář, kolik měl průšvihář Jindřich Forejt nebo tiskový mluvčí Jiří Ovčáček. A přijdou si opravdu na pěkné peníze!

Pražský hrad poprvé zveřejnil přehled platů a odměn sedmi nejvyšších úředníků i tiskového mluvčího. Jako první s informací přišel portál Seznam.cz, který tyto platy dostal do rukou. Hrad platy zveřejnil po déle než 2 letech, kdy o ně bylo zažádáno od reportéra portálu Seznam.cz.

Podle přehledu si Vratislav Mynář minulý rok přišel zhruba na 125 tisíc korun za měsíc. Navíc během roku dostal čtyřikrát odměny, které se pohybovaly mezi 120 a 150 tisíci korun. Takže jeho roční plat byl vyšší o více než půl milionu korun. Ten svůj plat ale odhalil už dříve, stejně jako tiskový mluvčí Jiří Ovčáček, který si měsíčně přijde zhruba na 70 tisíc korun a jeho odměny činí za rok zhruba 200 tisíc korun.

Špatně se neměl ani bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt, který rezignoval kvůli kompromitující nahrávce. Podle portálu Seznam.cz byl jeho průměrný plat 70 879 korun a navíc si vydělal 120 tisíc korun na prémiích. Ředitel odboru legislativy a práva Václav Pelikán si měsíčně přijde na 84 075 korun. A navíc dostane během roku více než 200 tisíc korun na odměnách.

Ředitel zahraničního odboru Hynek Kmoníček má průměrný plat 90 426 korun a oděny činí zhruba 135 620 korun. Ředitel sekretariátu prezidenta republiky Jaroslav Hlinovský si přijde průměrně na 72 485 korun, navíc si může k ročnímu platu připočítat 264 620 korun. Ředitel analytického odboru Radek Augustin má plat 66 657 korun a na odměnách si přijde navíc na 125 170 korun. Ředitel bezpečnostního odboru Jan Fulík měl v roce 2015 průměrný plat 61 203 korun a prémie dostal 110 tisíc korun.

Související články

Další články