Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Je to vážné! Paralyzovaný Michal Jančařík promluvil pro eXtra.cz z Kladrub o ukrutné bolesti a péči psychologa

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Svérázný moderátor počasí TV Nova Michal Jančařík (41) je bojovník. I přes nepřízeň osudu, který se s ním rozhodně nemazlí, svůj souboj se zdravím nevzdává. Pro eXtra.cz popsal, čím vším si momentálně prochází. A lehce se mu nemluvilo...

Před deseti dny byl Michal převezen do kladrubského rehabilitačního ústavu. "Působí to tu na mě velmi dobře. Zatím bohužel nedělám žádné pokroky, věřím ale, že brzy nastanou. Stále jsem ochrnutý na spodní část těla a součástí péče je fyzioterapie a ergoterapie, což je nácvik nezávislosti, abych se třeba sám dokázal dostat na toaletu," prozradil redaktorovi Michal. Léčebné procedury má každý den od osmé hodiny ranní do třetí hodiny odpoledne. "Každá z terapií je na hodinu," upřesnil.

Jančaříkovo uzdravení je během na dlouhou trať. A o tom, že se svému zdravotnímu problému staví čelem, svědčí i skutečnost, že se dostavil na konzultaci s psychologem. "Jednou jsem u něj byl. Je to důležitá součást v mé léčbě, protože člověk musí být i po psychické stránce na tom dobře. Teď je to na mě, jak často budu docházet na konzultace," popsal nám Michal, co vše musí absolvovat. Péči psychologa vyhledal i z důvodu, že ho myšlenky zavedly k tomu, že by se léčba nemusela zdařit. "Je to tak. O životě na vozíku jsem uvažoval, ale abych pravdu řekl, zakázal jsem si takhle smýšlet. Věřím v uzdravení a to je moje cesta," odhodlaně řekl moderátor.

V Kladrubech bude přibližně 3 až 5 měsíců. A cílem léčby je, aby se dokázal postavit na obě spodní končetiny a znovu mohl žít plnohodnotný život. "Problémy s míchou ale bohužel přetrvávají. Je stále poškozená, ale šance na uzdravení jsou. Nevzdávám to. A lidé, kteří mají podobné problémy, by také neměli," vyslal Michal vzkaz lidem, kteří se ocitli v podobných zdravotních komplikacích.

Za Michalem dojíždí pravidelně i jeho rodina "Jsou z Plzně, což je celkem dálka. Jednou nebo dvakrát týdně za mnou přijedou. Stojí při mně a to mi hodně pomáhá," dodal pro eXtra.cz Michal Jančařík, kterému unisono nejen jeho blízcí ale i fanoušci drží palce, aby svůj boj se zdravím vyhrál.

Související články

Další články