Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Je to umění, nebo totální nechutnost? Podívejte se na díla umělkyně, která vytváří věci z menstruační krve!

Někteří umělci používají barvu, někteří papír a Carina Ubeda používá svou vlastní krev z menstruace. Tato umělkyně z Chile má teď speciální výstavu ve městě Quillota, která se jmenuje „Látky“. A co na této výstavě uvidíte? Chronologii zhruba pěti let její menstruace.

Umělkyně říká, že je alergická na klasické menstruační vložky, takže musí používat kusy látky. Ale místo toho, aby je pak po použití vyhodila, si je uchovává jako ukázku speciálního uměleckého směru. Látky pak natáhne, připevní k nim seschlé jablko, které má symbolizovat ovulaci, a kusy zakrvácené látky pak prodává uměleckým sběratelům.

„Mužská krev je oslavována jako symbol odvahy, zatímco ta naše je symbolem studu,“ vysvětluje, proč se pustila do takového bizarního projektu.

Není to poprvé, co by umělkyně využívaly své menstruace jako prostředku pro umělecké vyjádření. Už před čtyřiceti lety vystavovala Judy Chicago zakrvácené tampóny poházené v koši a před osmatřiceti lety umělkyně Carolee Schneemann četla poezii z dlouhého papíru, který si vytáhla z vagíny během speciální performance.

Mohlo by vás zajímat

Další články