Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Dlouhovláska Výměna manželek

Nejnovější kauzy

Je to tady! ČSSD se nechala udolat Andrejem Babišem a jde s ním do vlády

Jan Hamáček (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO).
Je rozhodnuto, ČSSD jde do vlády s ANO. Z celkového počtu 11 400 členů bylo pro 58 %. Předseda ČSSD Jan Hamáček tuto informaci potvrdil prostřednictvím online vysílání z jednání grémia v Lidovém domě.

Referenda o vstupu ČSSD do vlády s ANO se zúčastnilo celkem 11 400 členů, z čehož celých 58,53 % členů sociální demokracie hlasovalo pro.

„Všichni naši členové měli možnost rozhodnout. Nové vedení dostalo za úkol vyjednat alternativu, tu jsme předložili členské základně a naši členové ji přijali. Volební účast je z mého pohledu velmi vysoká a potvrzuje, že jsme se rozhodli správně, když jsme nechali rozhodnout naše členy,“ oznámil novinářům předseda ČSSD Jan Hamáček.

„Mandát vnímám jako velmi silný. Odteď končí diskuze, zda je pro sociální demokracii lepší být ve vládě, nebo v opozici. Budeme hrát roli silné levicové strany. Měly by skončit spory o tom, jak dál. Teď máme jasno. Musíme se soustředit na to, abychom konečně přispěli k sestavení stabilní vlády. Odmítám jakékoliv výzvy, že ti, kteří hlasovali jinak, stranu opouštěli,“ řekl na závěr.

Mohlo by vás zajímat

Další články