Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Je to svině a chci 5 000 000 korun kvůli pomluvě o rakovině, říká Zeman o brněnském politikovi

Každý stárne…
Zdroj: oficiální zdroj, Seznam Zprávy
+ Další fotografie
Prezident Miloš Zeman (73) podává žalobu na brněnského politika Svatopluka Bartíka. Chce 5 000 000 korun za to, že Bartík na Facebooku uvedl, že Zeman má rakovinu.

Na sociálních sítích se jako lavina šířila informace, že prezident České republiky Miloš Zeman (73) má rakovinu. Tuto informaci poskytl na svém facebookovém profilu brněnský politik Svatopluk Bartík.

Prezident Bartíka označil v televizi Barrandov za „svini“ a žádá omluvu i značnou finanční kompenzaci.

„Kdybych použil svého oblíbeného výrazu, že ten člověk je svině, tak mě zase někdo obviní z vulgarismu. Ale on je svině, protože tohle se nedělá,“ postěžoval si Miloš Zeman v rozhovoru s generálním ředitelem Barrandova Jaromírem Soukupem.

Informace o rakovině může podle Zemana poškodit jeho šance na opětovné zvolení za hlavu státu. Bartík svůj facebookový post odstranil, ale dál trvá na tom, že uvedl pravdu. Nyní ale bude čelit obvinění z trestného činu pomluvy. Rakovinu vyloučil i Zemanův osobní lékař Miroslav Kalaš.

Mohlo by vás zajímat

Další články