Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Je to samuraj! Hamáček vytáhl proti Babišovi silný kalibr

Zdroj: Facebook
+ Další fotografie
Připraven zemřít
Předseda ČSSD Jan Hamáček (40) ví, že ho čeká rozhodující bitva. Povede se mu vyměnit ministra kultury? Nebo všechny trumfy v rukou drží prezident Zeman? Rozloží se koalice? Uvidíme, jak to dopadne. Hamáček je ale připraven politicky zemřít.

Jan Hamáček by rád vyměnil ministra kultury. Staněk má odejít, Šmarda má přijít. Jenže Staňkovu demisi nechce přijmout prezident Zeman. Hamáček si přeje, aby změnu prosadil premiér Andrej Babiš. Ten ale nechce na prezidenta tlačit. A kompetenční žalobu na hlavu státu rozhodně premiér podávat nebude.

Hamáček ví, že ho čeká těžká bitva. A podle politologů nemůže vyhrát. Pokud mu Zeman nevyhoví, ČSSD odejde z vlády. Otěže by pak dál držel Babiš a menšinová vláda by se zřejmě opírala o komunisty a SPD.

"Každý den, když jsou tělo a mysl v klidu, je třeba přemítat nad tím, že člověk může být roztrhán šípy, puškami, oštěpy a meči. Obecně vzato Cesta bojovníka je odhodláním přijmout smrt." Mijamoto Musaši.

Hamáček si dal na Facebook tento citát. Asi věří, že je jako dávní samurajové. Stále více voličů si ale myslí, že Hamáček je politický nekňuba. V úterý se Hamáček sejde s Babišem a Zemanem. Vytáhne nečekanou zbraň? Podle politologů nic v ruce nemá. A je možné, že už nemá ani samurajskou čest...

Související články

Další články