Nejnovější studie skutečně potvrdila, že vousatí muži mají na rozdíl od těch oholených mnohem uvolněnější mravy, a tak častěji své partnerky podvádějí, lžou a perou se. Výzkum probíhal v Indii a USA, kdy 500 mužů hodnotilo 9 fotografií obličejů, které se lišily v úpravě vousů, způsobu úpravy atd. Respondenti se pohybovali ve velkém věkovém rozpětí 18–72 let a jejich úkolem bylo vybrat fotografii, která se úpravou vousů a celkovým zjevem podobala právě dotazovanému.

Druhou část výzkumu představoval dotazník, který prověřil respondentovu osobnost. A jaké byly výsledky?

Závěrem výzkumu bylo tvrzení, že 86 % indických a 65 % amerických mužů, kteří nosí zarostlejší strniště, je více podrazáckých, ulhaných a mravně uvolněných než muži oholení. Spekulovat se dá i o tom, že vousy symbolizují mužskou dominanci a nadřazenost, a proto tito muži mají mnohem horší chování k ženám.

Být tedy vámi, rozhodně si důkladně promyslím, zda vůbec nějakého vousáče pustím do svého života, nebo ne. Pokud raději sázíte na jistotu, oholte si ho hned při vstupu do bytu a můžete v klidu spát. Pokud patříte k více odvážným ženám, mějte tyto výsledky ovšem na paměti a rozhodně neusínejte na vavřínech. Mohly by vám totiž zůstat pouze oči pro pláč.

Jak jsem už zmínila, vousatí muži jsou v kurzu, a tak není divu, že mají také mnohem větší sebevědomí a vyšší postavení v ženských srdcích. Možná právě to bude hlavní příčinou jejich zlobení. Co si ale budeme povídat, málokterou ženu přitahuje hodný muž, a tak se budeme muset smířit s tím, že ti, co nám připadají sexy, prostě hodní nejsou.

Berme tento poznatek o vousáčích jako drahocennou informaci, dobře si ji uchovejme v paměti a na tyhle frajery se důkladně připravme.