Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Je to migrace, anebo invaze? Vidíte nějaké ženy a děti? Povíme vám, kde jsou!

Na fotkách z uprchlických táborů dominují muži. Kde jsou ženy?
+ Dalších 6 fotografií
Do redakce eXtra.cz dostáváme dotazy na současnou krizi kolem uprchlíků. Hodně vás zajímá, kde jsou ženy a děti, že na fotkách vidíte jen samé silné muže. Proč tomu tak je? Zeptali jsme se bezpečnostního experta Andora Šándora.

Andor Šándor pro redakci eXtra.cz uvedl, že je nutné rozlišovat dvě skupiny. Na jedné straně jsou to uprchlíci (běženci) a na straně druhé jsou to ekonomičtí migranti.

Uprchlíci utíkají z oblastí, kde se válčí, jsou velmi chudí a jde jim o holý život.

Ekonomičtí migranti odcházejí prostě za lepším. Myslí si, že mají právo na to mít se dobře. Nejde jim ale o bezpečí ani o holý život, jde jim v první řadě o majetek. Jsou to lidé, kteří jsou za cestu do Evropy schopni zaplatit převaděčům až 100 000 Kč.

„Pomozme uprchlíkům. Například dejme dočasný azyl syrským matkám. Ale ekonomické migranty musíme vracet. Neexistuje žádné právo na to mít se dobře,“ říká nekompromisně Šándor.

Na fotkách, kde je 90 % mužů, kteří vypadají, že jsou ve skvělé fyzické kondici, se podle Šándora jedná o ekonomické migranty. Ti přijdou do Evropy a až zde vytvoří fungující domov, přijedou za nimi jejich manželky a děti.

V jejich případě nejde o bezprostřední ohrožení na životě, jde jim o to mít se dobře a těžit z evropského sociálního systému.

Podle Šándora je obrovským problémem, že tajné služby nedokáží obě skupiny odlišit.

Ti lidé, kteří přicházejí do Evropy, nemají u sebe často doklady. Kontroly a testy jen velmi obtížně dokáží odhalit, zda tomu člověku jde o holý život, nebo přijel do Evropy, aby se tu měl lépe, než se měl doma.

Mohlo by vás zajímat

Další články