Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Je to lék, nebo jed? 7 věcí, které chcete o urinoterapii vědět, ale bojíte se zeptat

Je to lék, nebo jed? 7 věcí, které chcete o urinoterapii vědět, ale bojíte se zeptat
Zdroj: facebook.com
Milujete alternativní medicínské směry? Propadli jste léčebným účinkům urinoterapie, nebo vám to připadá jako nechutná forma medicíny? My teď prolomíme všechna tabu a odtajníme i ty největší obavy. Zde je 7 top věcí, na které se bojíte zeptat.

Pokud nevíte, co je to urinoterapie, tak jde o léčbu, kdy pacienti pijí nebo se potírají svou nebo i cizí močí.

Společnost tuto formu léčby nevnímá příliš pozitivně, a tak ji bere spíš jako kontroverzní formu léčby. Nebyla totiž prokázána terapeutická účinnost takovýchto použití moči a někteří odborníci dokonce tvrdí, že jde spíš o jed než o zázračný lék. Naopak příznivci mluví o zázračných účincích, které moč způsobuje.

Pojďme se tedy podívat na nejčastější otázky ohledně použití této metody.

1) Jaká moč je nejvíce účinná?

Za nejvíce účinnou moč je považována moč novorozenců. Právě ti mají v moci velmi aktivní látky, které rychle napomáhají k regeneraci organismu. Tyto rychlé a agresivní vlastnosti moči novorozeňat se dají dobře využít při potlačování hnilobných nebo kvasných procesů, kdy vnitřní prostředí těla vykazuje zvýšenou zásaditost a probíhá "hnití za živa".

2) Jak chutná moč?

Tato představa je sice dost nechutná, ovšem pokud budete chtít vyzkoušet účinky urinoterapie, budete muset tento blok překonat. Moč je jen obarvená voda, která je ohřátá na tělesnou teplotu a je lehce nakyslá. Zdravá moč by neměla moc zapáchat a podle zápachu poznáte, že není něco v pořádku. Pokud tedy zapomenete na to, že pijete moč, nemusí jít o nic tak strašného, nemyslíte?

3) Nemůžu se z moči nakazit pohlavními nemocemi?

Vypili byste moč člověka, který je HIV pozitivní? Že ne? To je ovšem další předsudek. Vir HIV se přenáší pouze pohlavním stykem nebo krví, a tak můžete při své léčbě teoreticky pít moč lidí trpících pohlavní nemocí. Problém ovšem je, že tito lidé mají v moči více škodlivin, a tak by nebyla tak účinná jako moč zdravého člověka. Nebojte se, pohlavní nemoc nezískáte.

4) Můžu se stát na moči závislá?

Vzhledem k tomu, že urinoterapie je opravdu zázračná, lze předpokládat, že nebudete chtít přestat s jejím využíváním. Nemusíte se ovšem bát, žádná škodlivá psychická závislost zde nevzniká, a tak se můžete s klidem odevzdat této léčbě.

5) Jak můžu moč využít?

Moč se dá využít opravdu v nejrůznějších podobách a procedurách, můžete ji pít, omývat se jí, vmasírovávat ji nebo si ji dokonce píchat pomocí injekcí. Právě poslední příklad lze využít při chřipce a nachlazení. Funguje prý lépe než aspirin.

6) Mohu použít i zvířecí moč?

Moč zvířat má jiné složení a především obsahuje více bílkovin než moč lidská, a tak bych rozhodně nedoporučovala využívat k urinoterapii zvířecí moč. Je více agresivní, proto by spíše než jako lék fungovala jako jed.

7) Mohu moč skladovat?

Pro urinoterapii je potřeba používat čerstvě nasbíranou moč, která má správnou teplotu a nevyprchaly z ní ještě žádné látky. Neuschovávejte tedy moč například v lednici nebo si nesbírejte vzorky do zásoby, nedosáhnete požadovaného efektu.

Související články

Další články