Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Je to jako mor, že?, prohodila královna Alžběta II. na adresu koronaviru

Zdroj: Showpix
Britská královna
Britská královna Alžběta II. (94) řekla během videokonference s představiteli společností, které v Británii dodávají vakcíny proti onemocnění COVID-19, že se cítí díky vakcíně chráněná. Zároveň při tom trochu nešťastně přirovnala koronavirus k moru.

Britská královna Alžběta II. byla na očkování spolu se svým devětadevadesátiletým manželem princem Philipem před měsícem. Během nedávné videokonference vyzvala spoluobčany, aby ji následovali a také se nechali očkovat. „Když jste očkovaní, máte pocit jistoty, že jste chránění, což považuji za velmi důležité. Navíc jsem osobně zjistila, že to vůbec nebolí," uvedla královna ve videu. Zároveň také řekla, že by měli všichni pomoci virus porazit, proto nechápe ty, kteří se proti očkování staví.

Během videokonference přirovnala koronavirus k moru, což nebylo zrovna ideální přirovnání. „Myslím, že je to trochu jako mor, že? Virus máme nejen u nás, ale je všude. Je to podivná bitva, ve které bojují všichni,” doplnila.

Do dnešních dne naočkovala Británie první dávkou zhruba 18,7 milionu obyvatel. Druhou dávku prozatím dostalo 700 000 lidí. Očkovací kampaň kromě královny podpořily také známé osobnosti jako zpěvák Elton John nebo herec Michael Caine. Britský náměstek podle Reuters uvedl, že ti, kteří se bojí očkování a stále váhají, jsou většinou příslušníci etnických menšin nebo zastánci konspiračních teorií.

Související články

Další články