Měla to být jízda plná úsměvů, ale skončila tragicky. Nikola V. se bude dlouho vracet do normálního života. Důvodem výpadku paměti může být buď fyzická rána do hlavy nebo psychika. Podle psychologů je to přirozený obranný mechanismus lidského podvědomí.

„Jde o dva stavy, jeden se jmenuje retrográdní amnézie, což je situace, kdy člověk zapomene na všechno, co předcházelo havárii, úrazu apod. A potom anterográdní amnézie, kdy si člověk pamatuje, jak došlo k havárii, ale nepamatuje si nic, co bylo, když se probral,“ přiblížil nám Cimický a jedním dechem pokračoval. „Jak její stav bude trvat dlouho? Je to individuální, ono to může trvat dlouho, ale člověk si začne vybavovat drobnosti. Celý děj si nevybaví. Začnou se vybavovat detaily, které se začnou spojovat. Něco zůstane v mlze,“ upřesnil známý psychiatr.

Co možná Nikole pomůže, aby si vzpomněla na více detailů? „Když by s ní někdo konzultoval, jak se to stalo. Návrat paměti obecně není ani takovým šokem jako vědomí, že někdo při té společné havárii zemřel a že do toho nemohla zasáhnout. Zcela jistě bych dívce doporučil komplexní řešení situace s psychologem i psychiatrem, aby se plnohodnotně mohla vrátit do života,“ dodal Cimický.