Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Je to hnusný zvrhlík, znásilnil mě: Martina eXtra.cz popsala návštěvu u Jana Cimického

Jan Cimický byl váženým psychiatrem.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
EXKLUZIVNĚ

V posledních dnech vycházejí na povrch další a další svědectví žen, které obviňují psychiatra MUDr. Jana Cimického (73) z bezuzdného chtíče a predátorství vůči pacientkám. Redakce získala tvrzení další z nich, jež uvádí, že ji lékař před lety znásilnil. Lékař veškerá obvinění opakovaně odmítá.

Jan Cimický: Počet svědectví roste

Když Hrad oznámil, které osobnosti získají státní vyznamenání, napsala herečka a zpěvačka Jana Fabiánová na svůj Facebook prohlášení, že ji měl jeden z oceněných, MUDr. Jan Cimický, sexuálně napadnout, když byla v jeho psychiatrické péči.

Mnoho lidí sice zpočátku bralo její tvrzení jako nepodložené nebo nedůvěryhodné, jenže žena jako by otevřela stavidla a dodala odvahu mnoha dalším, takže se v posledních dnech dozvídáme opravdu šokující historky ze všech stran.

Martina pro eXtra.cz: Znásilnil mě, zvrhlík

Další z nich je žena, které redakce z důvodu slibu zachování anonymity bude říkat Martino. Podle ní je Cimický „hnusný sexuální zvrhlík“.

„Mám s doktorem Janem Cimickým negativní zkušenost. Je to již dávno, asi z roku 1988 nebo 1989, přesně už nevím, ale zapomenout se to nedá,“ začíná své vyprávění paní Martina.

„Abych vám řekla pravdu, ani se mi o tom nechce moc mluvit. Vyjádřím se k tomu stručně. On mě vyloženě znásilnil,“ tvrdí žena.

Hodně zvláštní akupunktura

„Aplikoval mi akupunkturu na nespavost. Ležela jsem u něj v ordinaci na lehátku jen v podprsence a s kalhotkami a potom se to stalo,“ vybavuje si svou nepříjemnou zkušenost.

Na rozdíl od řady jiných, které z úcty k lékařské autoritě, ze strachu nebo z jiných důvodů absolvovaly víc návštěv, Martina jen jednu jedinou.

„Stalo se to jednou a to bylo všechno. Na policii s tím ale nepůjdu,“ dodala.

Advokátka: Ženám věřím

„Věřím tomu, co dotyčné ženy vyprávějí. Modus operandi je až na výjimky úplně stejný,“ řekla eXtra.cz k obviněním vůči Cimickému advokátka JUDr. Klára Long Slámová.

Vysvětlila zároveň, proč se řada žen se zážitky svěřuje až po desítkách let.

Pro ženu, která to zažije, to bývá obrovské trauma. Hodně z obětí si to i mylně klade za vinu samy sobě, snaží se to vytěsnit a stydí se, i když nemají za co. Tehdy byla také situace ve společnosti velmi odlišná v otázce náhledu na ženské oběti takových trestných činů.

Kolikrát se jim předhazovalo, že měly moc vyzývavou sukni, že pachatele vyprovokovala, že byla namalovaná nebo ‚bůh ví, jak koketně se chovala‘. Přístup společnosti k těmto skutkům vnímaly ženy velmi negativně. Většinou to dusily samy v sobě, nebo se někomu svěřily, ale v policejní orgány neměly důvěru,“ popsala advokátka.

Policie již zahájila vyšetřování a vyzývá případné další poškozené, aby se jí ozvaly.


Outsider a Insider: Kabát z ostudy v šatníku Miss World Kuchařové a pomsta Tiffany RichBitch

Související články

Další články

Nejnovější kauzy