Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Je to definitivní. Gabriela Lašková na Primě končí: Bolí to, ale mosty nepálím, napsala

Gabriela Lašková dostala v únoru na Primě vyhazov.
Zdroj: Extra.cz/Renata Bušková
+ Dalších 8 fotografií
odchod z televize

Po dni plném zpráv o odchodech a přesunech ve zpravodajství Primy je konečně jasno také o osudu Gabriely Laškové. Té mělo být podle informací eXtra.cz po vyhození z Hlavních zpráv nabídnuto angažmá v Showtime. Ačkoli jí mělo vedení předložit stejné platové podmínky, přestože jde o kratší formát, Lašková se rozhodla nabídku s díky odmítnout a v televizi tak definitivně končí. Oznámila to na svém Instagramu.

Moderátorka Gabriela Lašková se konečně vyjádřila ke své budoucnosti na CNN Prima News. A výsledek její příznivce zřejmě nepotěší. "Omlouvám se, že se k celé situaci vyjadřuji až dnes, avšak sama jsem o ní byla vyrozuměna před pár dny a potřebovala jsem alespoň nějaký čas se se situací vyrovnat. Potvrzuji, že v pozici moderátorky Hlavních zpráv končím. Respektuju rozhodnutí ze strany Primy a CNN Prima News a děkuji za nabídku setrvat na jedné palubě. Rozhodla jsem se ji však odmítnout a tedy zcela odejít," napsala Lašková na svém Instagramu.

Z televize však odchází podle svých slov v dobrém. "Děkuji televizi Prima za úžasných devět let, kdy jsem mohla být nejen součástí zpravodajství, ale také týmu báječných lidí. Na časy na Palmovce budu vždycky vzpomínat, byla to nejkrásnější léta. Zažila jsem věci, o kterých se mi nesnilo, poznala jsem práci, kterou jsem si zamilovala, a dělala jsem vždy vše pro to, abych ji dělala nejlíp, jak jsem mohla," loučila se Lašková.

Konec ze dne na den bolí

Moderátorka zároveň přiznala, že odchod pro ni není jednoduchý. "Není lehké se rozloučit, po necelé dekádě to ze dne na den bolí, ale mosty nepálím," svěřila se Lašková.

Její rozhodnutí nepotěšilo ani vedení Primy, které doufalo, že moderátorka nabídku do Showtime přijme. "Je nám skutečně líto, že Gabriela Lašková nepřijala naši nabídku na jinou moderátorskou pozici na CNN Prima News a Primě. Gábině moc děkujeme za všechny roky, které s námi na Primě strávila, za velkou profesionalitu a obětavou práci," okomentoval pro eXtra.cz konec Laškové na Primě marketingový a PR konzultant stanice Matěj Štýs a popřál Gábině hodně štěstí.

Škatulata na CNN Prima News vypudila Soukalovou

Lašková dostala výpověď z pozice moderátorky Hlavních zpráv na Valentýna. Musela totiž uvolnit židli pro navrátivší se hvězdu televize Evu Perkausovou. Následně vedení televize podle informací eXtra.cz nabídlo Laškové pozici v pořadu Showtime. To si však současná moderátorka Gabriela Soukalová vyložila tak, že právě ona bude nahrazena, a impulzivně podala výpověď. Jenže jak redakci oznámil dobře informovaný zdroj, Soukalovou Prima nikdy nechtěla vyhodit.

Aby toho nebylo málo, v pátek si podle informací eXtra.cz přišel pro výpověď i moderátor Nového dne Josef Mádle. “Pepa s tím tak trošku počítal. Alespoň posledních 24 hodin věděl, že jako moderátor Nového dne končí. Ve čtvrtek se totiž dozvěděl, že Soňa, se kterou Nový den před jejím odchodem do Hlavních zpráv moderoval, se už nevrátí, a na pátek si ho vedení televize pozvalo na schůzku. To by si nespočítal jenom naprostý ignorant,” sdělil redakci eXtra.cz zdroj z televize. Dostal ale nabídku na post redaktora a je tak nyní jen na něm, zda ji přijme, či se rozhodne pro stejný krok jako Lašková.


Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy