Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

JE TO BANDA AMATÉRŮ, co z nás dělá blbce! Pravý policista nekompromisně o Policii v akci

Policie v akci
+ Dalších 9 fotografií
Mezi diváky je nový rádoby dokumentární seriál o práci policejních hlídek velmi oblíbený, řada reálných policistů ale nechápavě kroutí hlavou a tvrdí, že herci jejich práci dělají neskutečnou ostudu. Přečtěte si, co si o primácké Policii v akci myslí reálný strážce zákona!

„Chápu, proč to dělají. Chtějí, aby lidé viděli, jak asi vypadá práce policistů z linky 158. Snaží se to tvářit reálně. Úplně přesně tak, jak to má být, to ale fakt rozhodně není. To, jak lidé nespolupracují, to je třeba strašně přehnané. Chování lidí ve skutečnosti není ve většině případů tak vyhrocené, jak to ukazují oni. Pokud tedy nemluvíme o ožralých nebo zfetovaných lidech, to pak bývá opravdu problém,“ řekl eXtra.cz pan Jiří, který slouží v policejní uniformě již přes dvacet let.

„Docela vtipná blbost jsou pro mě identifikační čísla policistů. Mají taky šest čísel, ale začínají osmičkou. Ve skutečnosti jsou zhruba od tří set sedmdesáti nebo osmdesáti tisíc, tohle je moc vysoké. V reálu se s nimi nesetkáte. Dodává je policie, ale jsou vyhrazeny jen pro uměleckou činnost,“ pokračuje příslušník. Nám se dokonce podařilo najít, jak dva různí herci používají úplně stejné policejní identifikační číslo. To by se ve skutečném životě taky nemohlo stát.

Místy hodně legrační seriál prý z Jiřího a jeho kolegů prý někdy dělá úplné pitomce.

„V některých vyhrocených situacích například není možné, aby šli dva policisté do akce. Určitě by si zavolali posily. Všimněte si také, že když říkají, že si pro dalšího z pachatelů přijedou kolegové, nikdy se tam neobjeví. Asi mají na natáčení půjčené od policie vždy jen jedno auto. Nebo pokaždé, když člověk hned neuposlechne, nasazují mu pouta. To s policejní prací taky nemá nic společného,“ kroutí hlavou.

Sám hned pozná, kdo z herců opravdu tuhle práci dělá a kdo si na policajta jen hraje. A opravdu: když nám vyjmenoval jména pravděpodobných kolegů, byli to ti, kteří opravdu slouží u policejního sboru. „Ti většinou mluví rozumně. Je poznat, že o té práci něco ví,“ myslí si.

„Klidně ať se na to každý dívá. Lidé by ale měli vědět, že to je pohádka, že takhle se opravdu nechováme,“ dodal policista.

Mohlo by vás zajímat

Další články