Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Je sponzorský dar tajným úplatkem? Kdo v tom má hokej? Vladimíra Růžičku čeká životní zápas o 500 000 Kč!

Hrdina z Nagana, hokejová modla, správňák, který neuhne, a hlavně trenér hokejové reprezentace. To všechno je Vladimír Růžička. Jenže nyní proti němu stojí vytočený fotřík kluka, který chtěl hrát za Slávii, jen na to neměl. A tenhle tatík vytasil hodně těžký kalibr. Začala hra o půl milionu.

Do začátku hokejového šampionátu zbývá pár dnů a trenér Vladimír Růžička má na čele pořádné vrásky. A rozhodně nejde o to, kdo bude brankářskou jedničkou nebo v jaké lajně bude hrát Jaromír Jágr.

Růžičku totiž čeká životní zápas o půl milionu korun. Že by prohrál, si nepřipouští. Národ za ním stojí. Otázkou je, zda to bude stačit.

Jeden zhrzený fotřík si totiž Růžičku natočil tajně na skrytou kameru, jak spolu hovoří o částce 500 000 korun. Podle fotříka to byla částka, kterou věnoval Slávii jako sponzorský dar, a tak nějak čekal, že Růžička začne stavět jeho syna do důležitých zápasů.

Jenže klučina na to neměl. A kdo na to nemá, toho Růžička nikam netlačí. Rozhoduje výkonost, síla, fyzička. Nerozhoduje kamarádšoft a už vůbec ne sponzorské dary. Tak hokejový národ Růžu zná. Jenže nyní je modla v ohrožení.

Ambiciózní otec si na nahrávce stěžuje, že za půl milionu čekal od Růžičky alespoň šanci. Růžička mu odpovídá, že kluk mohl ve Slávii trénovat, ale že o tom, kdo hraje v základu, sponzorské dary nerozhodují.

Tatínek to nevydýchal a video hodil na youtube.com. Nyní o záznamu diskutuje celá velká hokejová rodina.

A zajímavý hlas zní také přímo ze Slávie. Klub totiž o žádných penězích zatím neví a začíná je intenzivně hledat.

"Nejsme si vědomi, že bychom v daném období obdrželi takovýto sponzorský dar, ať už na akciovou společnost, občanské sdružení nebo nadační fond, který by souvisel s tím, co je ve videu popisováno. V každém případě se budu snažit zjistit, o koho se mohlo jednat, protože indicií je tam tolik, že společně s některými lidmi v klubu budeme schopni zanalyzovat, o koho se mohlo jednat,“ uvedl na webových stránkách klubu jeho majitel Vladimír Pitter.

Pokud se podaří dohledat, kam půl milionu zmizelo, bude vše OK. Pokud se to nepodaří, má Růžička obrovský problém. A již víme, že podobné problémy neřeší jen hokejový svaz, ale zajímají i kriminalisty. Ti pak chodí s takovými nepříjemnými dotazy, zda náhodnou nešlo o úplatek a odpornou korupci. Hrůza domýšlet.

Najít půl milionu je dost složité, to není, jako když puk zapadne brankáři do výstroje a pak odněkud vypadne. Právě začal velký zápas o půl milionu a ještě uvidíme, kdo v tom má hokej.

Související články

Další články