Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Je snoubenka Babiše juniora špicl? Podle českého generála mohla donášet Rusům!

+ Dalších 5 fotografií
Kauza Babiš
Ukrajinská snoubenka Andreje Babiše mladšího (35), se kterou se zasnoubil během pobytu v Rusku, na Ukrajině a okupovaném Krymu, mohla donášet ruským tajným službám. Na bezpečnostní riziko upozornil generál Petr Pavel (57), podle kterého nelze v tuto chvíli vyloučit, že byla žena na syna premiéra Andreje Babiše (64) nasazena a těžila z něj informace.

Bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel si myslí, že snoubenka Andreje Babiše mladšího může být ve službách ruských agentů. Syn premiéra Andreje Babiše (64) tvrdí, že byl na Krym unesen, přitom právě tam se s ženou seznámil.

"Krym je okupované území suverénní země, a proto je pod mimořádným dohledem především ruských a ukrajinských zpravodajských služeb. Je nemožné, aby na toto území pronikl někdo mimo jejich pozornost,” řekl Pavel serveru Seznam Zprávy.

"Ruská strana využije každé zájmové osoby. Tou syn premiéra je. Navázat pak kontakt s někým, kdo by je k osobě premiéra mohl dostat, určitě bude chtít. Ruské tajné služby používají mladší inteligentní ženy velice často. V USA byla předmětem vyšetřování mladá ruská právnička. Je to praktika používaná od nepaměti,” dodal s tím, že právě Ukrajinka mohla z Babišova syna těžit informace.

Vztah Andreje juniora a ženy z Ukrajiny pravděpodobně neskončil, Babiš se s ní setkal minulý víkend ve švýcarské Ženevě. Premiér Babiš odmítá slova syna o únosu i jakékoliv bezpečnostní riziko, které může vztah jeho potomka obnášet. Navzdory tomu v pátek uvedl, že o případu budou příští týden jednat zástupci tajných služeb.

Mohlo by vás zajímat

Další články