Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Je sestřelení malajsijského boeingu děsivý omyl? Ruští ozbrojenci měli políčeno na letadlo Ukrajiny!

Kdo zavinil strašlivou havárii?
Zdroj: reprofoto Twitter/BBC News World

Sestřelení malajsijského boeingu letícího z Amsterodamu do Kuala Lumpur se řadí mezi sedm největších leteckých katastrof historie. Na palubě bylo 295 lidí a nikdo nepřežil, těla obětí jsou podle svědků všude kolem, dokonce až v patnáctikilo­metrové vzdálenosti od nehody.

Kdo je viníkem? To teď bude předmětem vyšetřování, a dokonce i možná důvodem dalšího konfliktu. Letadlo bylo totiž sestřeleno u ukrajinského Doněcku, právě v místech, kde probíhají ty nejostřejší boje mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty.

Podle poradce ukrajinského ministra vnitra Antona Geraščenka sestřelil letadlo v desetikilometrové výšce raketový systém BUK a první teorie hovoří o tom, že měl patřit právě proruským povstalcům, kteří si ale mysleli, že míří na ukrajinské letadlo.

Ukrajinská vláda už nyní celou tragédii hodnotí jako teroristický útok a není podle expertů vyloučeno, že celá situace vyvolá další odvetný konflikt. Ostatní země okamžitě vydaly prohlášení, že jejich letecká doprava se bude vyhýbat ukrajinskému vzdušnému prostoru.

Související články

Další články