Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Je rozhodnuto: Michael Jackson byl NECHUTNÝ PEDOFIL, přes to nejede vlak

Michael Jackson a jeho oběti James Safechuck a Wade Robson
Zdroj: reprofoto HBO
+ Dalších 25 fotografií
GLOSA
GLOSA: Když jsem o dokumentu HBO Leaving Neverland slyšel poprvé, ušklíbl jsem se nad neskutečným hyenismem aktérů čtyřhodinového špinění legendy. Předtím, než jsem si televizní dílo pustil, byl jsem připravený být od začátku znechucený z mužů, kteří pro slávu a peníze ničí pověst hudebního génia. Výsledek? Oběma po zhlédnutí věřím každé slovo a Michael Jackson (†50) pro mě už bude navždy geniální, ale odporný pedofil, který moc dobře věděl, že dětem ubližuje. A před vězením ho zachránily jen prachy. Spousta fotek z dokumentu ve fotogalerii!

Wade Robson (36) a James Safechuck (41) v dokumentu otevřeně popisují veškeré sexuální praktiky, které s nimi měl král popu provádět Od hlazení po těle přes orální sex (a to i pod vodou) až po pokusy o anální sex. Ale co je důležité: mluví věcně a většinu času se o Jacksonovi vyjadřují láskyplně. Nedělají z něj netvora, jen říkají, co prožili. Drtivá většina byla krásná a nevinná, jenže je tam jedno obří ALE: zneužívání každou noc, co byli v blízkosti dospělého Petera Pana.

Zatímco k hollywoodské větvi kampaně MeToo mám obří výhrady, protože většině medializovaných takzvaných obětí bylo víc než osmnáct, šlo tedy o rozumově vyspělé jedince, které nikdo k sexuálním praktikám nenutil (mohly si vybrat a taky si vybraly), pro ubližování dětem nemůžu mít nikdy pochopení.

Bestie

Čím déle jsem dokument sledoval, tím víc mi bylo ze zpěváka zle. Z nevinného umělce, který sám nikdy neměl dětství, a tak si ho s malými fanoušky vynahrazoval ve vlastní dospělosti, se přede mnou vyklubal obraz ohromného manipulátora a bezskrupulózní bestie, která dítě chladnokrevně očaruje, zneužije je, a když se mu za rok okouká, vymění ho za další model. To, jak to odkopnutí klukům ublížilo, mi paradoxně vadilo úplně ze všeho nejvíc.

Sám mám hudbu Jacksona rád a už v devadesátých letech jsem při vypuknutí skandálů Michaela obhajoval tím, že je prostě jen velké dítě a že by nevinným robátkům nikdy neublížil. Jenže ruku na srdce: zdravý heterosexuální (nebo i homosexuální) muž prostě týdny v kuse s cizím malým dítětem do postele neleze. Ani neřekne jeho matce, že s ním musí žít další rok bez svých rodičů. To udělá jen ten, kdo má v plánu celou tu dobu mladé chlapce prznit.

Proti oběma dnes již chlapům se po prvním promítání dokumentu zvedla ohromná nenávist zaslepených fanoušků zesnulé hvězdy. Ptají se, proč léta mlčeli, a připadají jim nedůvěryhodní už z toho důvodu, že v devadesátkách jako mladiství při procesu s „emdžejem“ odmítali, že by je kdy obtěžoval. Mladší z nich to opakoval i jako dospělý. Je ale hloupost jim něco takového vyčítat.

Věrohodnost

Psychologové jasně říkají, že spoustě dětem to, že byly zneužívány, dojde často až později v dospělosti. Člověk se s tím musí smířit, vyrovnat se se zážitky, přiznat si pravdu. A to často trvá dlouhá léta. Jde o oběti nejen sexuálního obtěžování, ale i neuvěřitelné manipulace, kterou zrovna Michael podle dokumentu zvládal mistrovsky. Chlapce například nabádal, aby nevěřili vlastním rodičům nebo ženám a do konce života udrželi tajemství, které je tak sbližuje.

Je logické, že tehdy ještě děti bránily muže, kterého milovaly, protože jim ukázal kouzelný svět bohatství, slávy a pozlátka. Měly pocit, že jsou součástí něčeho většího, že jsou jedinými pravými přáteli jedné z nejslavnějších osobností světa. Součástí manipulace také bývá strašení dětí tím, že po vyzrazení budou potrestány a pachateli, kterého mívají v oblibě, ostatní lidé (kteří jejich vztahu nerozumějí) moc ošklivě ublíží. Pokud někoho z něčeho viní, tak sebe samotné, ne zneužívající zrůdu

Fanatici si myslí, že soud dvakrát Michaela Jacksona očistil, a tak se prokázalo, že je nevinný. Haha. Za prvé soudy v USA coby absolutní právnický laik považuji za parodii na spravedlnost, protože stačí přijít s dobrou storkou, podkopat věrohodnost svědků, a když máte prachy na nejlepší manipulativní právníky v zemi, vyhrajete i coby vrah vlastní ženy (O. J. Simpson).

Primitivní porota

O vině totiž rozhoduje tribun lidu, porota složená z obyčejných smrtelníků, často velmi hloupých, kteří se mnohdy neřídí důkazy, ale emocemi. Jedna z porotkyň v Jacksonově procesu ho osvobodila proto, že se jí nelíbilo, jak matka oběti na porotce luskla prsty. Taková ženská nepatří tam, kde se rozhoduje o osudech lidí a o spravedlnosti, ale do blázince! Lusknutí prsty matky zneužívaného je asi mnohem vážnější prohřešek než samotné prznění dětiček, že.

A za druhé, nezapomínejme, že Michael Jackson se jednou z obvinění vykoupil až desítkami milionů dolarů. Jestli to už nemám popletené, byl to soud, v němž vystoupila i hospodyně, která potvrdila, že ho viděla s dětmi několikrát nahého.

Pro mě prostě je jednoznačný viník pohlavního zneužívání Oba dva aktéři dokumentu projevují všechny typické znaky zneužívaných dětí. Museli by být hodně dobře naučení psychology a sexuology, aby takovou roli zvládli. Ale i bez jejich svědectví bylo dávno jasné, že Michael Jackson byl nemocný člověk, kterého od doživotního vězení zachránily jen peníze. Stačí si v dokumentu poslechnout audiozáznamy. Jackson byl do kluků bezhlavě zamilovaný a bez mrknutí oka je balil. Takhle se dospělé dítě nechová, takhle se chová ten, kdo má sklony k pedofilii.

Můžeme si také připomenout, že když v devadesátých letech probíhal první trestněprávní proces, jeden z chlapců naprosto věrohodně popsal Jacksonův penis včetně umístění zvláštního znaménka. Kdyby se před ním zpěvák neobnažoval, dítě by nic takového nevědělo.

Kopání do mrtvoly

Ti, kteří tvrdí, že je to odporné kopat do mrtvého, by si měli uvědomit, že pokud je pravda, že oba muže zneužíval (a já jsem o tom přesvědčený), není možné mít s Jacksonem jakýkoli soucit. On ho s malými dětmi také neměl.

A že se nemůže bránit? Pánové nemohou za to, že si plnou tíhu jeho chování k nim uvědomili až po jeho smrti. Za to může on. Kdyby jim neubližoval, nic takového se dnes neděje.

Nemohou ani za to, že zemřel. A moc dobře víme, jak dopadli ti, kteří se za jeho života ozvali: nevinu si zaplatil penězi. Se svými miliony a nejlepšími advokáty by i Wadea a Jamese zadupal do země. Pro Michaela Jacksona není důvod mít jediného soucitného slova a nikdo nemá právo jeho obětem cokoli vyčítat.

Mazání songů

Řada géniů v historii byli odporní parchanti, které by veřejnost za jejich chování v soukromí odsoudila. Leccos nepěkného (i když ne v souvislosti s pedofilií) se říkalo například o Stevu Jobsovi, o Charliem Chaplinovi a řadě dalších, které svět obdivuje.

Přesto má doteď jejich tvorbu svět rád.

Taky si hned nezačnu mazat písničky Michaela Jacksona z mobilu, odmítám ale vypínat mozek ve chvíli, kdy přijdou na svět důkazy o tom, že byl skutečný zvrhlík.

Vina matek

A dalšími viníky jsou matky dětí. Chápu okouzlení světem Michaela Jacksona, co ale nejde pochopit, je to, že když přišly první procesy ohledně zneužívání, dál nechaly své děti likvidovat ve zpěvákově ložnici. Divím se, že po strašném odhalení pravdy si obě ženy nehodily mašli.

Jackson v nich vyvolal pocit, že jsou mu také blízké (i když mu šlo jen o přístup ke klukům), mohly mu sebevíc věřit, ale kam se poděl zdravý mateřský instinkt? Měly mu vysvětlit, že i vzhledem k jeho bezpečí a řečem už s ním nebudou synové trávit čas o samotě a už vůbec ne v noci. Jenže to neudělaly.

Po zhlédnutí zůstává hořká pachuť v ústech. Lituju zničených životů obětí Michaela Jacksona a jejich rodin. A to všechno jen proto, aby si boháč ukojil své zvrhlé choutky. Obhajovat to je stejně odporné…

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy