Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Je rozhodnuto: Letos filmový festival ve Varech nebude, Jiří Bartoška vysvětlil důvody

Jiří Bartoška hraje Jana Kolumného v Mordpartě.
Zdroj: TV Prima
+ Další 2 fotografie
Karlovy vary
Kvůli přetrvávajícím opatřením vlády v souvislosti s koronavirovou epidemií v Česku a zároveň kvůli jejím mezinárodním dopadům pořadatelé 55. ročníku MFF Karlovy Vary rozhodli, že letošní ročník se neuskuteční. Uvedli to v úterý na tiskové konferenci.

Další ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční až za rok, a to ve dnech 2.- 10. července 2021 „Situaci od počátku sledujeme a byli jsme připraveni uspořádat letošní ročník festivalu i s vědomím, že při nutném respektování všech závazných nařízení vlády a mezinárodních opatření nebude možné, aby vznikl v takové podobě a kvalitě, na jaké jsou naši diváci, hosté i partneři zvyklí, tedy s mezinárodní soutěží, prezentací zahraničních tvůrců a všemi doprovodnými akcemi. Jedním ze záměrů, které jsme zvažovali, bylo vytvořit letošní festival v náhradním termínu,” vysvětlili organizátoři festivalu.

"Vzhledem k tomu, že situace se neustále vyvíjí, nařízení vlády ohledně konání kulturních akcí budou průběžně aktualizována a je těžké je predikovat, jsme v pravidelném spojení s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem, konzultovali jsme situaci také s premiérem Andrejem Babišem a na základě těchto rozhovorů jsme dospěli k závěru, že konání letošního ročníku karlovarského festivalu v jiném termínu či rozsahu by s sebou stále neslo zdravotní rizika a omezení, která by bylo z organizačního hlediska velmi těžké zajistit," zaznělo k vysvětlení.

Bartoška děkoval

„Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jednou z nejvýznamnějších kulturních událostí u nás a jako organizátoři jsme nakonec dospěli k názoru, že hledání redukovaných nebo alternativních variant by šlo proti jeho hlavnímu smyslu, a tím je vzájemné setkávání diváků, filmových tvůrců, lidí z různých oblastí života a jejich kolektivní vnímání filmových děl. Věřím, že síla společného prožitku při projekcích v sálech a jeho sdílení jsou nenahraditelné,“ uvedl prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška s tím, že děkuje Ministerstvu kultury České republiky, městu Karlovy Vary, Karlovarskému kraji a všem partnerům a spolupracovníkům za jejich podporu.

"Věřím, že se v červenci 2021 setkáme v Karlových Varech při 55. ročníku festivalu," dodal Bartoška.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy