Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Je rozhodnuto! Čekají nás další roky s Ovčáčkem! Miloš Zeman v prezidentské volbě porazil Jiřího Drahoše!

Posíláme velké gratulace na Hrad!
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 7 fotografií
Gratulujeme prezidentu Miloši Zemanovi (73), že obhájil svůj mandát a bude znovu prezidentem České republiky. Vědec Jiří Drahoš (68) musí spolknout hořkou porážku, i když bojoval se ctí.

Prezidentské volby 2018 jsou u konce a prezidentem České republiky se stává opět Miloš Zeman (73). Povedlo se mu porazit silného soupeře Jiřího Drahoše (68). Po sečtení 100 % volebních okrsků 51,36 % hlasů získal Miloš Zeman, a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš 48,63 %.

Miloš Zeman se tak stane prezidentem na dalších 5 let a porazil Jiřího Drahoše o více než 152 tisíc hlasů. Kritici sice říkají, že po zdravotní stránce nevypadá dobře, ale Zeman je těžký kalibr a 5 let na Hradě by mohl zvládnout.

Čekají nás tedy zřejmě další roky se Zemanem, Ovčáčkem, Nejedlým a celou tou hradní partou. A možná že si Vratislav Mynář (50) už dodělá i tu prověrku. Každopádně většina občanů České republiky za prezidenta volila Zemana a v demokratické společnosti je povinností to respektovat a uznat.

„Daly mi důvěru dva milióny osm set tisíc voličů. Jdu do dalších pěti let nabit důvěrou těchto občanů České republiky. Věřím, že tu důvěru nezklamu,“ prohlásil Zeman. „Chtěl bych být, jak stárnu, poněkud pokornější, méně sebevědomý a vstřícnější vůči názorům lidí, kteří mají jiné názory. Chtěl bych být méně arogantní, i když si o některých z těch lidí nebudu myslet nic dobrého,“ dodal prezident Miloš Zeman.

Uvědomuje si že je to jeho poslední vítězství: „Za ním už nebude žádná politická porážka. Protože, jak dobře víte, prezident má Ústavou vymezena pouze dvě pětiletá funkční období a já rozhodně nehodlám iniciovat změny Ústavy.“

Související články

Další články