Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Je nakaženým z klubu Techtle Mechtle syn šéfa strážníků? Musím tu rodinu chránit, říká Šuster

(Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
koronavirus
Kauza nakažené rodiny pražského strážníka hýbe Českem. V pátek totiž pražská městská policie zveřejnila na svých sociálních sítích výpověď o tom, jak se syn jednoho ze strážníků nakazil koronavirem v klubu Techtle Mechtle. Chlapci byla dvakrát mylně diagnostikována chřipka a poté, co rodina zjistila, že je nakažený koronavirem, odmítala situaci řešit hygiena. Objevily se dokonce informace o tom, že chlapec je v příbuzenském poměru se šéfem pražské policie Eduardem Šusterem. Na to se ho také zeptali redaktoři eXtra.cz.

Syn pražského strážníka se měl nakazit na party v klubu Techtle Mechtle. Přestože chlapec později jevil známky nákazy koronavirem, byla mu dvakrát mylně diagnostikována chřipka. Rodina nakonec musela na vlastní náklady nechat otestovat jak syna, tak sebe a pozitivní testy měli ještě další čtyři členové. Když se pak snažili kontaktovat hygienu, byli podle strážníka odpálkováni, že zaměstnanci mají po pracovní době.

Tuto obsáhlou zprávu zveřejnila v pátek na svých oficiálních facebookových stránkách Městská policie hlavního města Prahy. Zveřejnění schválil i šéf pražských strážníků Eduard Šuster. "Pečlivě jsme to zvažovali, nakonec jsem se k tomu ale rozhodl proto, že se jedná o reálný a naprosto autentický příběh našeho strážníka, kterým si prošel za posledních 14 dnů," řekl pro eXtra.cz Šuster. Podle něj byl popis událostí tak šokující, že ho musel zveřejnit.

Příspěvek ale nakonec museli smazat na nátlak ministerstva zdravotnictví i hygieny. "V sobotu jsem měl telefonát z Krajské hygienické stanice Středočeského kraje. Předpokládal jsem, že se budou doptávat na ty osoby, kterých se to týká, ale oni nás chtěli cenzurovat," sdělil Šuster s tím, že zástupce hygieny požadoval smazání příspěvku.

Šuster od té doby čelí kritice od ministerstva zdravotnictví i hygieny. Navíc se objevily informace, že Šuster příspěvek zveřejnil proto, že má na nakažené uzké rodinné vazby. Objevila se informace, že nakaženým je přímo jeho syn. Na to se ho zeptali i redaktoři webu eXtra.cz. "K tomu se nemůžu vyjadřovat. Já tu rodinu v tuto chvíli musím chránit. Už takhle si nese riziko toho, že s tím bude mít další problémy," odpověděl Šuster.

Podle něj většina členů postižené rodiny pracuje nebo pracovala u bezpečnostních složek. "Dodržování práv mají v genech, takže jim vadí bezpráví a když něco nefunguje, tak to chtějí změnit. Oni ví, že jim to nemůže pomoct, ale chtějí to změnit pro ty ostatní," vysvětlil Šuster a dodal, že rodina je připravena vystoupit, ale v tomto okamžiku ještě věří, že mohou ještě něco změnit.

Související články

Další články