Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Je libo Neckáře nebo Pokáče? Více než 40 umělců chce ukázat, že kultura není mrtvá

Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Národ sobě - kultura sobě
V sobotu se v Národním divadle koná festival Národ sobě - kultura tobě. Při té příležitosti vystoupí známé české osobnosti, jako jsou Václav Neckář, Jiří Korn, Vojta Dyk či Anna Slováčková. Navíc vzniknou hudební dvojice, které se na první pohled zdají naprosto neslučitelné.

V sobotu od 20:10 vystoupí více než čtyřicet různých umělců v rámci festivalu Národ sobě - kultura sobě, který se poté bude živě vysílat na ČT art. Všichni účinkující se připojí on-line ze svých domovů. Co je podle pořadatelů na tomto koncertu zajímavého, jsou neobvyklé kooperace hudebníků.

Kromě anglické kapely Morcheeba vystoupí i skupina Lucie, která se protentokrát spojí s orchestrem Národního divadla. Orchestr doprovodí i další účinkující, o kterých jste nikdy netušili, že by mohli vystoupit se symfonickým orchestrem. Patří mezi ně zpěvačka Erika Stárková, skupina Mig 21, Vojtěch Dyk, legenda českého popu Václav Neckář nebo třeba sarkastický rapper Kapitán Demo

Neočekávané dvojice hudebníků

Nikdo si asi nemyslel, že by si rapper a hudebník 7krát3 přizval ke spolupráci popového zpěváka Jiřího Korna nebo známého jazzového varhaníka a držitele ceny Grammy Ondřeje Pivce. Zpěvačka Barbora Poláková si zase pozvala držitele cen Anděl Daniela Bártu Společně s nimi vystoupí i herečky Anna Polívková, Lenka Krobotová nebo Jana Stryková, které si zahrály právě v videoklipu Polákové s názvem Nafrněná.

Další nezvyklé dvojice, které by mohly nabídnout v hudební sféře něco nového, jsou třeba Monkey Business, kteří vystoupí společně s herečkou Annou Fialovou Naopak český písničkář známý z platformy YouTube Pokáč si pozval zpěvačku Annu Slováčkovou (25). Další zajímavé duo bude zajisté Ondřej Ruml s Ondřejem Brzobohatým (38) nebo klavíristka Beata Hlavenková s rapperem Otou Klempířem.

V galerii se podívejte na hvězdné účinkující, kteří na koncertu vystoupí.

Související články

Další články