Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Je jako důchodce! Zjistili jsme, jak dnes žije zbitý pražský číšník Miroslav V.

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Zmlácený Mirek
Jistě si vzpomínáte na drsnou videonahrávku, která frčela na sociálních sítích letos v dubnu a zachycovala, jak banda turistů v Praze mlátí číšníka Miroslava V. (35). Ten měl tehdy štěstí, že brutální útok vůbec přežil. "Stačila jedna rána navíc a už tu nejsem," říkal tehdy napadený Čech, který po několika úderech skončil dokonce v kómatu. Mnoho lidí se jistě ptá, jak je na tom Miroslav dnes. Redakce eXtra.cz nabízí odpověď, která nejspíše nikoho nepotěší...

Číšník Miroslav, kterému po brutálním dubnovém útoku přátelé dokonce vytvořili transparentní účet, kam mu lidé zasílají peníze, rozhodně nežije plnohodnotný život, který by si představoval.

Sám o sobě v minulosti říkal, že odmalička sportoval. Teď ale na sport a podobné aktivity může zapomenout. „Žije takový důchodcovský život,“ říká redakci eXtra.cz Jiří Brych, který je zmocněncem napadeného číšníka.

„Chodí mezi lidi, ale nesportuje. Chodí na procházky, je s rodinou. Na první pohled máte pocit, že už mu nic není. Vzhledově vypadá dobře, ale jde o psychiku a také o to, že si musí dávat pozor na hlavu. Kdyby ho například uhodil omylem syn, tak riskujeme, že začne zase krvácet do mozku. To by pak mohl umřít nebo by přišly epileptické záchvaty, které by ho postihly na celý život,“ pokračuje Brych.

V současné době Miroslav samozřejmě nepracuje, jelikož jeho stav mu to nedovoluje. Jeho návrat do restaurace je v následujících měsících přímo nereálný. „Neustále má ty samé problémy s okem i s hlavou. Stav se nelepší. Rekonvalescence může trvat rok, rok a půl, ale nechceme předjímat. Když tím okem kouká do určitého směru, tak má vše rozmlžené a nemůže ho plnohodnotně využít. Čekáme, jak se to vyvine,“ dodal dále Miroslavův zmocněnec.

Na transparentní účet do dnešního dne poslali lidé několik desítek tisíc. Sám Mirek prý podle Brycha peníze od ostatních prakticky nevyužívá. „Pouze teď zaslal 2222 korun Adámkovi, kterému chtěl pomoct.“

Na mysli měl Jiří Brych desetiletého chlapce, který před rokem a půl v pardubické nemocnici podstoupil operaci krčních mandlí a poté skončil v kómatu, ze kterého se dodnes neprobral a má navíc poškozený mozek.

Adámkův příběh Miroslava natolik dojal, že se rozhodl nebohému chlapci pomoci. Stejně jako jemu pomáhali v nejhorším životním období ostatní.

Související články

Další články