Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Je dovolená u Jadranu ohrožená? Epidemická situace v Chorvatsku se rapidně zhoršuje

Na dovolenou do Chorvatska se těší mnoho Čechů.
Zdroj: Pixabay
Ohrožená dovolená
Cestovat do Chorvatska je stále složitější, protože se u nich stále zhoršuje epidemická situace spojená s koronavirem. Podle tamních médií jsou některé nemocnice na pokraji kolapsu. Tato zpráva není dobrá hlavně pro české turisty, kteří se již těšili, jak si užijí na Jadranu svou dovolenou.

Koronavirová situace se v Chorvatsku bohužel opět zhoršuje, ačkoliv už vypadala optimisticky. Za posledních čtyřiadvacet hodin bylo zaznamenáno 1936 nakažených, přičemž aktivních případů mají v Chorvatsku nyní přes dvanáct tisíc. „Nemocniční systém je přetížený a již není schopen poskytovat občanům potřebnou zdravotní péči a služby,” uvedl ve svém článku jeden z tamních webů Dnevnik.hr.

Oblíbená destinace Čechů

Jelikož patří dovolená u Jadranu mezi nejčastější destinace Čechů, tyto zprávy je jistě něpotěší. Už teď tam má namířeno mraky lidí a další lidé tam cestu další měsíc plánují. Jenže zhoršující se epidemická situace může mnoho českých turistů spíše odradit. Ministerstvo zdravotnictví také minulý týden rozhodlo, že zařadí balkánskou zemi mezi tmavě červené, tedy nejrizikovější země.

Pokud tedy navíc někdo odcestuje do této země, k návratu zpět je nezbytné nechat se otestovat ještě před cestou. Antigenní test navíc nesmí být starší čtyřiadvacet hodin, PCR test dvaasedmdesát hodin. Pokud navíc vyjde test pozitivně, nakažený musí v zemi zůstat na vlastní náklady a poté se nechat otestovat znovu.

Chorvatsko potřebuje turisty

Špatná zpráva to ale není jen pro turisty, ale také pro samotnou zemi, která je na cestovním ruchu závislá. Stejně jako minulý rok chce pečlivě dbát na dodržování přisných hygienických opatření, které by měly nákaze koronaviru předejít. I z toho důvodu se Chorvatsko rozhodlo, že mezi těmi, kteří se nechají přednostně očkovat, budou i pracovníci v cestovním ruchu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy