Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Je dohodnuto! Americká společnost převezme český Avast, zaplatí za něj 186 miliard

Zdroj: Profimedia
Miliardový obchod

Americká softwarová společnost NortonLifeLock se dohodla s českou nadnárodní firmou Avast na jejím převzetí. Za jejich spojení chce americká firma zaplatit obří sumu až 8,6 miliard dolarů, což je v přepočtu asi 186,3 miliardy korun. Informoval o tom web The Financial Times.

V červenci tohoto roku bylo oznámeno, že se jedná o sloučení americké společnosti NortonLifeLock a české nadnárodní firmy Avast. V úterý 10. srpna vydaly firmy ve společném prohlášení, že akcionářům Avastu bude nabídnuta kombinace peněžního vyrovnání a nově vydaných akcií americké společnosti. Informaci přinesl web The Financial Time.

Generální ředitelé obou firem mají podobné vize a budoucnost vidí právě ve spojení těchto dvou fungujících společností. Avast je jedničkou v ochraně soukromí uživatelů a NortonLifeLock zase vyniká v oblasti ochrany proti krádeži identity.

Historie Avastu sahá do 80. let

„Vznikne světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti zaměřený na koncové uživatele, který v sobě spojí sílu Avastu v ochraně soukromí a NortonLifeLocku v ochraně identity,“ uvedl generální řeidtel Avastu Ondřej Vlček v tiskovém prohlášení. Nová společnost bude mít sídlo jak v Praze, tak i v Tempe v americké Arizoně.

Avast na trhu působí od roku 1988 a její produkty využívá přes 400 milionů uživatelů po celém světě, přičemž z velké části je to bezplatné.

Související články

Další články