Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Je dobře, že voliči vyrazili Marksovou z politiky: Může se starat o své děti a začít dělat dobro

Voliči rozhodli, že tuto paní v politice nechtějí.
Zdroj: profimedia.cz
GLOSA: Voliči dali jasně najevo, že některé existence v politice už rozhodně nechtějí. Ze sněmovny se tak pakuje Jan Mládek (57). A Michaela Marksová (48) také nedopadla dobře. Tu voliči do sněmovny nepustili. Tito dva lidé z ČSSD byli nevolitelní už dlouho, nyní to voličům ale konečně došlo. Marksová bude mít alespoň čas na rodinu, kterou v posledních letech zanedbávala.

Bylo záhadou, jak je možné, že se v politice drží Jan Mládek, který dlouhodobě jde proti zájmům veřejnosti. Pamatujete si, jak lobboval za mobilní operátory? Nebo jak živnostníky označil za parazity? Je dobře, že tento pán z parlamentu zmizí.

Stejný osud potkal také jeho stranickou kolegyni Michaelu Marksovou. I ona svými názory jde dlouhodobě proti vůli občanů. Marksová na sebe upozornila kvůli napojení na Norské fondy. Když Evě Michalákové Norsko sebralo dva syny, tak se Marksová naoko bouřila. Ve skutečnosti kolem celé kauzy našlapovala velmi opatrně – nebylo možné si Norsko znepřátelit. A voliči to samozřejmě vnímali. I když byla lídrem v Libereckém kraji, do sněmovny se nedostala.

Marksová je zvláštní případ. Ve vládě se starala o sociální věci. Chtěla, aby ženy v Česku mohly podstoupit umělé oplodnění bez souhlasu partnera. Prosazovala ženská práva v politice. Hodně se angažovala při vzniku různých genderových studií a mezitím se jí rozpadla vlastní rodina.

V květnu 2017 potvrdila, že s manželem Arnoštem nežije. „S manželem jsme se rozešli, je to už asi dva roky. Příčinou není žádný jiný muž. Příčinou je zejména mé angažmá ve vrcholné politice,“ uvedla tehdy pro deník Blesk.

Nyní se Marksová bude moci zaměřit na vlastní rodinu. Ocení to její dvě dcery, že maminka bude mít více času. A ocení to celé Česko. Na Marksovou se v dobrém vzpomínat nebude.

Související články

Další články