Frances se sice narodila rockovým hvězdám, ale dětství příliš šťastné neměla. Drogově závislí rodiče byli střídavě zbavováni opatrovnictví a po Kurtově sebevraždě v roce 1994 tomu nebylo jinak. Courtney Love se velmi proslavila závislostí na heroinu, a tak se o malou Frances střídavě starali příbuzní. I přes to všechno z ní vyrostla celkem schopná a samostatná žena, která nyní zvládá důstojně řídit otcovu značku a nést dál jeho jméno.

Sama je spíše uměleckou duší, měla několik výstav vlastní práce a dokonce i chvíli dělala muziku. Do povědomí veřejnosti se však dostala spíše jako modelka. Značka Marc Jacobs si ji dokonce vybrala jako tvář letošní kolekce na jaro a léto. Přestože to v dětství s její matkou bylo jako na houpačce, nezanevřela na ni a mají spolu celkem dobrý vztah. O rodinné jmění se nicméně stará Frances. Má na starosti značku, kterou její otec vytvořil a důstojně dbá na její udržení. Dokonce produkovala dokument pro HBO Kurt Cobain: Montage of Heck.

Jejími kmotry jsou frontman skupiny R.E.M. Michael Stipe a herečka Drew Barrymore, se kterými má velmi vřelý vztah. Další zajímavostí je, že v roce 2009 odmítla Timu Burtonovi hlavní roli Alice v legendární Alice in Wonderland. O přehnanou publicitu očividně nestojí. Užila si ji díky chvalně i nechvalně známým rodičům až až.

V roce 2014 se vdala, ale po dvou letech opět rozvedla. Dnes je ve šťastném vztahu s muzikantem Matthewem Cookem z kapely Ceremonies.