Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Je Andrej Babiš mladší klíčem k rozuzlení? Policie chce požádat Švýcary o výslech

Syn Andreje Babiše měl být podle Seznam Zpráv unesen, protože by mohl mluvit o kauze Čapí hnízdo.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
kauza ptačí hnízdo
Andrej Babiš mladší (35) je nejspíš klíčem k pochopení podvodu s Čapím hnízdem. Syn Andreje Babiše (64), kterého chce policie vyslechnout už dva roky je však v cizině a policie České republiky ho nemůže vyslechnout. Syn Premiéra se nyní nachází ve Švýcarsku.

Policie se snažila najít syna premiéra ČR, Andreje Babiše mladšího přes 2 roky a konečně ho vypátrala (spíše to za ni udělali reportéři TV Seznam) . Nejdříve byl na Krymu, nyní by se měl nacházet ve Švýcarsku. Babiš mladší je totiž klíčovou postavou v kauze Čapí hnízdo, v níž je za dotační podvod stíhán právě předseda vlády.

Babiš mladší tvrdí, že právě jeho otec, který je stíhán za dotační podvody v kauze Čapí hnízdo, chtěl, aby zmizel. Andrej Babiš mladší posléze reportérům Seznam Zpráv řekl, že ho tehdy zaměstnance Agrofertu jmeném Protopopov nedobrovolně odvezl na Krym, kde byl proti své vůli držen.

Na to konto se vyjádřil i premiér Andrej Babiš (64) a ten tvrdí, že jeho syn je duševně nemocný a nikdo ho nikam neunesl.Později však celou záležitost prohlásil za kampaň a nechutný hyenismus.

Policie se však několik měsíců snaží vyslechnout syna premiéra kvůli možným klíčovým bodům, které by mělo vyjasnit případ Čapího hnízda. Babiš Junior byl totiž podle informací jeden z pěti majitelů farmy. Bylo to přesně v té době, kdy byla podána žádost o dotaci.

Podle nejnovějších informací by Andrej Babiš mladší mohl být nakonec vyslechnut Švýcarskou policií. To však až po žádosti naší policie. Tento proces však může nějakou dobu trvat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy