Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Je agresivní a nemyje se: Soudce chce posudek na Libyjce, který znásilnil dívku

Je agresivní a nemyje se: Soudce chce posudek na Libyjce, který znásilnil dívku
Zdroj: TV Nova
KAUZA
Cizinec Abdallah Ibrahim Diallo (30), který je obžalován, že letos v červnu na poli u obce Lukavec znásilnil nezletilou dívku, bude podroben znaleckému posudku. Vyžádal si ho soud. Důvodem k zadání posudku z oboru psychiatrie je poměrně zvláštní chování cizince ve vazbě.

„Soudkyně, jež má případ na starosti, přibrala znalce z oboru zdravotnictví, odvětví psychiatrie, k posouzení duševního zdraví obžalovaného,“ sdělil předseda litoměřického soudu Miroslav Kureš portálu iDnes.cz. „K závěru o nutnosti znaleckého posouzení ji vedly skutečnosti svědčící o nestandardním chování obžalovaného ve vazbě,“ upřesnil s tím, že jde zejména o nedodržování hygieny, agresivitu vůči spoluvězňům, nekomunikativnost, ale také cizincova tvrzení o hlasech v hlavě. K dalšímu přidal i jeho bezdůvodné záchvaty smíchu.

Znalce čeká posouzení, zda obžalovaný cizinec netrpí duševní chorobou. Na vypracování posudku byla stanovena měsíční lhůta.

Abdallah Ibrahim Diallo byl obžalován kvůli napadení dívky, přičemž ji při náhodném setkání uchopil zezadu, povalil ji na zem a začal líbat na ústa a horní polovinu těla. Podle spisu se dívka marně bránila. Nakonec na ní vykonal nechráněnou soulož. Za čin mu hrozí až desetiletý trest. Policie muže zadržela krátce po činu. Během soudního líčení ve francouzštině tvrdil, že chtěl dívku požádat o pomoc, načež ona začala křičet a utíkat. Na otázku, zda měl s dívkou pohlavní styk, uvedl, že neví.

„Víceméně vím, z čeho mě obviňujete. Když ona říká, že se to stalo, tak je možné, že to je pravda. Když budou důkazy, tak to přijmu,“ uvedl. „Já si nepamatuji, že bych s ní měl sex,“ tvrdil.

Vypověděl, že je občanem Mali, ale narodil se v Libyi. Jeho přesná totožnost je stále nejasná. Soudní proces začal v polovině října. Přesný termín jeho pokračování zatím není znám. Soudkyně ho odhaduje na konec listopadu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy