Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Jdeme zvítězit! Víme, jak Jiří Procházka prožívá poslední hodiny před premiérou v UFC

Jdeme zvítězit! Víme, jak Jiří Procházka prožívá poslední hodiny před premiérou v UFC
Zdroj: Instagram
+ Dalších 15 fotografií
Hvězda MMA pro eXtra.cz
Nedošlo ani na pořádné představení a už to mezi soupeři vře. Jiří „Denisa“ Procházka (27) se v neděli po čtvrté hodině ranní utká v kleci s Volkanem Oezdemirem (30) v rámci prestižního turnaje UFC 251. Spolu se zápasníci potkali už před odletem do Spojených arabských emirátů na hotelu v Londýně. A přátelské setkání to rozhodně nebylo...

Potenciální turnaj roku je na spadnutí. Už v neděli ráno se utkají jedni z nejlepších bijců MMA v rámci prestižní akce UFC 251 v Abu Dhabí. A bude u toho i po Vémolovi druhý Čech v UFC Jiří Procházka, jehož soupeřem bude zkušenější Volkan Oezdemir ze Švýcarska. Zápasníci se už spolu stihli potkat při pobytu v Londýně, kde kvůli testování strávili dva dny před odletem do Emirátů.

Tam totiž museli všichni účastníci turnaje v Abu Dhabí strávit dva dny, během kterých byli se svými týmy otestováni na koronavirus. „Potkali jsme se na hotelu v Londýně. Prošli jsme kolem sebe, já ho pozdravil, ale on nic neřekl. Myslím, že to bere chladně, jede si to svoje a nechce žádný kontakt. Já také ne, ale nechci být k lidem a soupeři bezcitný. Do boje jdu jasně zvítězit, ale nebudu se chovat jako kretén,“ vyprávěl Procházka pro web TN.cz.

To už ale Procházka hodil za hlavu, tedy do té doby, než s Volkanem vstoupí do oktagonu. "Jiří se má skvěle, je dobře naladěnej. Teď nás čeká oficiální vážení, tak ladíme váhu, aby vše proběhlo v pořádku," prozradil Procházkův trenér Martin Karaivanov pro eXtra.cz. Náladu Procházkova týmu nekazí ani tropické počasí. "Vedro tady je, ale nic, co by nás otravovalo. Vetšinu času stejně trávíme na hotelu," ujistil Karaivanov.

Premiéra ve velkém stylu

Pro českého bojovníka půjde o velkou premiéru. Svou slávu si doslova vymlátil v japonské Rizin, kde se stal dvojnásobným šampionem polotěžké váhy. Mezi světovou špičku MMA v UFC nastoupí ale vůbec poprvé. A hned proti bývalému titulovému vyzyvateli Oezdemirovi, který je s osmi odbojovanými zápasy v UFC favoritem. "Volkan bude nepříjemný soupeř, víme to. V týmu je ale vše naladěno, jdeme zvítězit," věří Karaivanov. Ať už ale vyhraje nebo ne, čeká Procházku tučná odměna.

O tom svědčí i Procházkova slova, že za svůj první zápas dostane dvojnásobek toho, co by si vydělal v Rizinu. A to tam byl šampionem. Kolik si vydělá za nedělní souboj, ale neuvedl. Platy nováčků byly přitom v minulosti různé, průměrně se však pohybovaly kolem milionu a půl korun za účast a dalšího milionu navíc v případě výhry. A to včetně sponzorských bonusů. Procházkovi taky může na kontě přistát milion korun v případě, že jeho představení bude označeno za nejlepší. Má se tedy o co snažit.

Miliony za tři zápasy

Oproti Procházkovi je Volkan už dávno milionářem. Jen za rok 2019 si bijec vydělal 12 milionů korun. Bývalý kickboxer přitom podstoupil jen tři zápasy, z čehož jeden prohrál. V půměru tak za souboj získal čtyři miliony korun, o čemž se může Procházkovi zatím jen zdát. A patrné je to i na životním stylu obou zápasníků. Luxusní auta, drahé obleky, prosluněné pláže na straně jedné, Toyota, černé triko a koupačky v českých vodách na straně druhé. Uvidíme, jak skromného zápasníka změní nedělní tučná odměna...

Na to, jak oba sportovci žijí, se koukněte do galerie.

Související články

Další články