Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Jazzová zpěvačka Martina Barta si prošla peklem: Za půl roku zhubla deset kilo!

Česká jazzová zpěvačka Martina Barta si prošla anorexií.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
Anorexie

Odjela studovat do zahraničí, aby začala nový život. Řeč je o jazzové zpěvačce Martině Barta (33), která se dlouho potýkala s mentální anorexií a kvůli níž málem přišla o život. Jak se z úplného dna dostala zase na vrchol?

Třiatřicetiletá Martina Barta je česká jazzová zpěvačka. Nejvíce známá je zřejmě ze soutěže Eurovize, kde reprezentovala Česko s písní My Turn. Do finále se však neprobojovala.

Původně studovala populární zpěv na Státní konzervatoři v Praze. Následně se rozhodla pokračovat ve studiích v Německu, kde v roce 2016 absolvovala na Jazz Institut Berlin Universität der Künste. Málokdo ale ví, že do Německa neodjela kvůli kariéře ani studiím, ale primárně kvůli své nemoci, s níž dlouhá léta bojovala.

Zhubla deset kilogramů

Narodila se v roce 1988 v Praze. Její tatínek začal po sametové revoluci podnikat, jenže když Martina studovala na gymnáziu s hudebním zaměřením, firma zkrachovala. Krátce nato se její rodiče rozvedli a s otcem se Martina i její o rok mladší sestra náhle přestaly vídat.

Zpěvačka situaci vyřešila po svém. A to tím, že přestala jíst. Během půl roku zhubla deset kilogramů. Maminka musela Martinu dovést do psychiatrické nemocnice, kde ji dostali z nejhoršího, ale stále ještě nebylo vyhráno. S nemocí musela bojovat i po odchodu z nemocnice. V tu chvíli udělala razantní krok a usmyslela si, že odjede do Berlína, aby začala úplně nový život s čistým štítem. Začátky sice byly krušnější, ale nakonec uspěla a z anorexie se dostala.

Kromě toho začala vystupovat s vlastní kapelou v Berlíně a v současnosti už jí jídlo nedělá problém. Na její příběh se můžete podívat v dnešní 13. komnatě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy