Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Jaruš z Kouzelníka by měla radost: Dcery Bára a Klára Hanušovi odpustily starou křivdu

Zesnulý Jaroslav Hanuš: Před smrtí se smířil s dětmi
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
RODINA

Byla mezi nimi zdánlivě nepřekročitelná propast, ale rodinná láska nakonec zvítězila! Jaroslav Hanuš (†70), který zemřel minulý čtvrtek, se ještě před svou smrtí stihl usmířit se svými dětmi, které měl s bavičkou z Kouzelníka Jaroslavou Hanušovou (†66). Ty mu přitom dlouho nemohly přijít na jméno. Vdova po režisérovi veleúspěšného seriálu Život na zámku Klára Gočárová pro eXtra.cz popsala, jak k tomu došlo. 

Jaroslav Hanuš: Usmíření s dětmi

Režisér Jaroslav Hanuš měl celkem sedm dětí: tři s herečkou Jaroslavou Hanušovou, dvě se svou další manželkou Klárou Gočárovou a další dvě sňatkem s ní vyženil. S dcerami Bárou a Klárou z prvního manželství si ještě před pár lety nerozuměl. To se naštěstí změnilo.

Klára je zdravotní sestra a pomoc z její strany byla na konci skvělá. Láskyplně se s Jarouškem rozloučila i dcera Bára,“ řekla eXtra.cz vdova Klára Gočárová.

Usmíření s dcerami bylo veliké. Upřímně ale nevím, co se mezi nimi a tátou stalo. Klára mi jednou naznačovala, že je nejvíc mrzelo, že nepřijel na mámin pohřeb,“ popisuje.

Jaroslava Hanušová zemřela 22. února 2016 a režisér na posledním rozloučení s ní opravdu chyběl. To se dětí strašně dotklo.

Blok

„V tomhle byl prostě zablokovaný. Jak vůbec nepsal e-maily nebo esemesky, jak ignoroval nemoci a k doktorovi šel, až když dál nemohl, v tom všechno vždycky dělal po svém. Často dělal věci za pět minut dvanáct. Většinou jsem nakonec za něj ale všechno dělala já pět minut po dvanácté,“ vysvětluje.

„Kdyby umřel jako první jeho milovaný scénárista Honza Míka, pak ani jemu nepůjde na pohřeb. K některým věcem se prostě neuměl postavit tak, jak se od něj čekalo,“ vysvětluje manželka zesnulého režiséra.

Zásah advokátů

Jaroslav Hanuš měl ale z prvního manželství ještě syna, který se jmenoval úplně stejně jako on. Právě ten po smrti matky v médiích otce kritizoval nejvíc.

„O tom se bavit nebudu,“ odmítá ho vdova komentovat. Podle rodinných známých v jeho případě vztahy ani nemohly být napraveny. „Tam došlo k takovému nepředstavitelnému chování, že to museli řešit až právníci,“ tvrdí náš zdroj.

Týmové manželství

Jaroslav Hanuš mladší před řadou let naznačoval, jak otec matku po rozvodu zcela ignoroval.

Ale vzpomínky vdovy po režisérovi seriálu Života na zámku nemohou být odlišnější.

„V nebi se rozhodně nemusí za nic stydět. Na Jarku se nevykašlal. Bylo to právě naopak. Ve skutečnosti jsme žili týmové manželství. My dvě si to vyříkaly a od té doby jsme mívali společné Vánoce, jednou u ní, podruhé u nás, jezdili jsme spolu i na chalupu. U nás v Čerčanech také vedla dětský ochotnický kroužek, doteď na to vzpomínají,“ dodala Gočárová.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy