Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Jaroslava Tvrdíka grilovala česká CNN za roušky. Nejsem ve střetu zájmů, odmítl kritiku

Jaroslava Tvrdíka grilovala česká CNN za roušky. Nejsem ve střetu zájmů, odmítl kritiku
Zdroj: reprofoto CNN Prima News
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Padesát letů s dodávkami zdravotnického materiálu z Číny pomohl vyjednat i podnikatel Jaroslav Tvrdík. Poděkoval mu za to dokonce předseda vlády Andrej Babiš (za ANO). Reportérka nové stanice CNN Prima News Markéta Dobiášová si Tvrdíka pozvala do studia a ptala se ho, jak přesně čínské nákupy vypadaly. Vznikla z toho několikaminutová slovní přestřelka.

Tvrdík musel čelit přesile, naproti němu ve studiu CNN Prima News seděly hned dvě ženy. Moderátorku Pavlínu Wolfovou doplnila ještě reportérka Markéta Dobiášová, která o nákupech roušek natočila dokument.

Prý v nich jsou nejasnosti, které měl Tvrdík vysvětlit. Předseda Česko-čínské obchodní komory ale jakékoliv pochybnosti o férovosti obchodu s Čínou odmítl. Popřel také střet zájmů. „Já nemůžu mít v téhle věci prostě střet zájmů, já nejsem v situaci, že zastupuji čínskou stranu. Já jsem se do tématu nákupu ochranných pomůcek dostal 14. března, kdy mi volal pan vicepremiér Hamáček,“ hájil se Tvrdík.

Postupně jeho rétorika gradovala. Podle Tvrdíka bylo zásadní, že se z Číny podařilo rychle dopravit velké množství ochranných pomůcek. „Bez nich by čeští zdravotníci nebo lidé v českém integrovaném zdravotnickém systému byli v situaci, jako když hasiči nebo vojáci na střeše Černobylu odklízeli jaderné palivo," řekl rázně.

Kopanec

Nakonec ještě zaútočil na Dobiášovou s Wolfovou, zpochybnil jejich připravenost. „Já si myslím, že CNN je prestižní stanice, kde ti lidé jsou profíci a připravení...,“ rýpl si do reportérek.

Kromě Tvrdíka děkoval Babiš i prezidentu Zemanovi za jeho "excelentní vztahy" s Čínou. Letecký most skončil v neděli.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy