Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Jaroslava Obermaierová utíká na venkov: Takhle vypadá chalupa drbny Nyklové z Ulice

Jaroslava Obermaierová utíká na venkov: Takhle vypadá chalupa drbny Nyklové z Ulice
Zdroj: showpix.cz
+ Dalších 13 fotografií
bydlení
Nač věčně zůstávat v garsonce v rušném velkoměstě, když se můžete schovat na chalupu, kde je pohoda, klid a žádný stres a spěch. Jaroslava Obermaierová (73) si právě od práce a každodenního ruchu jezdí užívat na tichou zrekonstruovanou chalupu, kde jí dělá společnost kočka, fenka a syn. Jak si žije drbna Nyklová ze seriálu Ulice?

Česká herečka Jaroslava Obermaierová se mnoha divákům zapsala do paměti jako postava Vilmy Nyklové v seriálu Ulice. Zahrála si i v desítkách českých filmů i televizních seriálech. Diváci ji mohli vidět ve všech dílech Bastardů, měla roli v Kameňáku a zahrála si například v některých detektivních seriálech.

Chalupa nebo ruina?

Herečka pro iDnes.cz v minulosti přiznala, že než se v domě spustila rekonstrukce, nefungovala v něm voda, plyn a připomínal spíše ruinu. Chalupu prý vlastnoručně postavil otec strýce, který původně Jaroslavě věnoval jen jednu část, aby měla kam jezdit na víkendy se synem Járou.

"Po letech se projevily nedokonalosti původní stavby, velkým problémem byla třeba vlhkost," uvedla v rozhovoru. Než přišla rekonstrukce, udržovala dům ve stavu, kdy byl obyvatelný. Po smrti jejího strýce připadla chalupa herečce celá, a tak začala stavět.

Dívčí pokoj jen pro Jaroslavu

Jejím královstvím se stala obrovská kuchyň, vedle které je pokoj s kamny a televizí. V místnosti jsou i dvě postele. Tam, kde dříve byla černá kuchyňka, je postavena koupelna. Do horního patra se člověk dostane přes úzké dřevěné schodiště, podél kterého jsou vystaveny staré předměty či obraz zemědělců při práci.

V patře se nachází hostinský pokoj, kde si herečka užívá večerní kávu sama či s přáteli. Další místností je tzv. dívčí pokoj, kde herečka tráví čas o samotě. Místnost o dvou postelích a střešním okně doplňují dvě židle s vyšitými obličeji na opěradlech.

Milá společnost

V prvním patře se také nachází koutek, kde má Jaroslava vystaveny ceny, které získala za své herectví, a dárky od přátel. Dále se tam nachází půda, která slouží jako sklad během zimy. Před domem je dvůr a větší zahrada. Letní večery si herečka může užít pod pergolou mezi květinami ve společnosti kočky Anči, fenky Parisky a syna Járy.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy