Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Jaroslava Obermaierová slaví 72. narozeniny: Takhle krásná byla představitelka drbny Nyklové zamlada

Herečka Jaroslava Obermaierová dnes slaví narozeniny. Gratulujeme!
Zdroj: Facebook/Ulice/Zlatá šedesátá
+ Další 2 fotografie
S oblíbenou herečkou Jaroslavou Obermaierovou se diváci potkávají na televizních obrazovkách v nekonečném seriálu Ulice. Dnes představitelka drbny Vilmy Nyklové slaví 72. narozeniny, tak si pojďme připomenout její životní příběh, který nebyl jen růžový.

Jaroslava Obermaierová odmalička inklinovala k tanci, zejména k baletu. Tam se také doslechla o přípravném kroužku do Národního divadla, kam posléze začala chodit a poznávat divadelní prkna. Ta si zamilovala, nastoupila na DAMU, kde úspěšně složila zkoušky.

První angažmá měla na Kladně v Divadle Jaroslava Průchy, kde byl jejím častým hereckým partnerem Petr Oliva. Divadelní slávu jí zajistilo angažmá v Divadle E. F. Buriana v Praze, kde působila od roku 1970 přes dvacet let.

Kromě hraní v divadle neměla nouzi ani o filmové a televizní role ve filmech, jako je Kladivo na čarodějnice, Žert, Radúz a Mahulena, Dívka na koštěti, Babička, Což takhle dát si špenát a další.

V porevolučním období si ji diváci většinou spojovali s rolí manželky majora Zemana ve známém normalizačním seriálu Třicet případů majora Zemana. Objevila se rovněž v porevolučním seriálu Život na zámku či v Četnických humoreskách, největší slávu jí ale přinesla role v seriálu Ulice.

Jako mladá vstoupila do KSČ, když ji ředitel Josef Větrovec postavil před hotovou věc a oznámil jí, že bez legitimace nebude moci být v angažmá. Obermaierová kývla, protože jí bylo vyhrožováno, že si u divadla ani u filmu neškrtne. Po vstupu do strany paradoxně rolí ubylo a Jaroslava měla pocit, že jí její stranictví bylo spíše na škodu. Ačkoliv byla jen řadovou členkou strany, bylo jí to po roce 1990 vyčítáno.

O muže prý, podle slov jejích kolegů, neměla nouzi. K jejím partnerům patřil například herecký kolega Jiří Vala nebo herec Michal Pavlata. Obermaierová nakonec zakotvila u číšníka a taxikáře Richarda Čecha, který měl slabost pro alkohol a Jarku mnohokrát uhodil. Přesto si jej herečka vzala za muže a má s ním syna Jardu. Po dvou letech manželství vztah s lhářem a hrubiánem nevydržela a s mužem se rozvedla. Od té doby měla jen jednoho přítele a nyní již dlouho žije sama.

Související články

Další články