Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Jaroslava Kretschmerová slaví 66: Tajemství soukromí Evíka ze Slunce, seno

Herečka je kouzelná bytost s obrovským talentem.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
zajímavosti

Jaroslava Kretschmerová slaví 66. narozeniny. Herečka vypadá stejně jako v roce 1983, kdy natočila první díl trilogie Slunce seno. Populární herečka podle svých kolegů šíří pozitivní energii kolem dokola a v divadle není člověka, který by ji nemiloval. 

Herečka Jaroslava Kretschmerová slaví 66. narozeniny a díky jejímu temperamentu, zrzavým kadeřím a věčnému úsměvu na tváři byste jí tento věk zdaleka nehádali. Jaroslava vypadá stále mladistvě a od doby, kdy ztvárnila sekretářku zemědělského družstva ve Slunce seno..., se příliš nezměnila.

40 let věrná jednomu divadlu

Oblíbená herečka pochází z umělecké rodiny, její babička působila v Národním divadle, maminka byla operní pěvkyní a tatínek působil v Hudebním divadle Karlín. Po studiu pražské DAMU se v roce 1978 stala členkou divadla Studia Ypsilon, kde působí dodnes a hraje tam ve většině inscenací. V současnosti ji diváci Studia Ypsilon mohou vidět v inscenacích Hlava Medúzy, Prodaná nevěsta, Mozart v Praze, Praha stověžatá, Kostky jsou vrženy či Utíkejte slečno Nituš.

Hostuje také v Karlínském divadle či v Divadle Kalich. Kretschmerová má na kontě mnoho známých rolí. Ikonickou roli ztvárnila v trilogii Slunce seno či v pohádce S čerty nejsou žerty coby zlá Dorota Máchalová. Objevila se také ve známých filmech či seriálech jako například Tajemství hradu v Karpatech, Vrchní, prchni!, Chobotničky z II. patra, Jak svět přichází o básníky, Arabela, Létající Čestmír, Otesánek či Lásky mezi kapkami deště.

Nedílnou součástí umělecké tvorby Jaroslavy Kretschmerové je dabing, kde propůjčila svůj charismatický hlas zejména Barbře Streisandové. Dabuje také postavu Selmy Bouvierové, sestry Marge Simpsonové.

Rodiny se nedočkala

Jaroslava Kretschmerová patří mezi lidi, kteří kolem sebe šíří pozitivní energii jen tím, že jsou. U rodačky z Prahy je to zřejmě zapříčiněno tím, že je věčná optimistka. Zatímco se řada jejích vrstevnic raduje z vnoučátek, ona sama rodinu nemá. Žije bez muže i bez dětí a podle jejích slov jí nic nechybí. O svém soukromí však nikdy mluvit nechtěla a přísně si ho střeží.

Ze zákulisí divadla

Podle informací ze zákulisí divadla je Jaroslava noční sovou a skutečně žije v noci. Večer je pro ni časem klidu a náramně si ho užívá. O herečce je také známo, že si zakládá na dokonalé přípravě své vizáže. Nikdy ji nepotkáte nenalíčenou či neupravenou. Před každým představením, ale i zkouškou, se doma dokonale nalíčí a vyčeše své kadeře. Líčení a styling vlasů jsou velkým koníčkem této mimořádné herečky. Jaroslava miluje dobré jídlo a je věřící. Režiséři s ní spolupracují rádi, protože i ona sama vyžaduje zpětnou vazbu a miluje připomínky ke svým rolím. Ráda vzpomíná na režiséry, se kterými měla tu čest spolupracovat, zejména na Jiřího Krejčíka, Jiřího Menzela, Hynka Bočana, Zdeňka Trošku, Jiřího Havelku či Jana Schmida ze Studia Ypsilon.Související články

Další články