Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jaroslava „blonďatá bestie“ Fabiánová: Kvůli penězům ubila muže zednickým kladivem!

Zdroj: Profimedia.cz
seriál extra
Jen tři ženy v České republice se mohou "chlubit" tím, že dostaly doživotí. K nim se hrdě hlásí Jaroslava Fabiánová, které se přezdívalo "blonďatá bestie". Jaký je příběh dívky, která začala zabíjet už ve svých šestnácti letech?

Jaroslava Fabiánová se narodila v roce 1965. V dětství byla několikrát znásilněna a nejspíše proto tolik nenáviděla muže.

Rodiče se o ni nestarali, tak se ocitla na ulici, kde se dala dohromady s partičkou romských dětí. Společně s nimi kradla a také se občas věnovala prostituci.

Vraždit začala Fabiánová už v šestnácti letech. Tehdy potřebovala peníze, a tak se nabídla osmasedmdesáti­letému seniorovi Vladimíru Zavřelovi, který si moc rád užíval s nezletilými dívkami. Za sex jim platil. Jaroslavě ale Zavřel zaplatil méně, než čekala, tak ho ubila zednickým kladivem, dvacetkrát bodla nožem a ševcovským šídlem.

Když po bytě pátrala po cennostech, zanechala Fabiánová všude otisky prstů a dokonce i otisk boty v krvi zemřelého. Soudce ji coby nezletilou poslal na sedm let do vězení, později jí odvolací soud trest snížil na 4 roky a 9 měsíců.

Když se Jaroslava vrátila z vězení na svobodu, živila se jako prostitutka. Své klienty uspávala a okrádala. Jednou to ale přehnala, jednomu z mužů dala příliš velkou dávku prášků a on zemřel na zástavu srdce. Fabiánová tak šla znovu do vězení.

Na svobodu se dostala v roce 2001, kdy měla za sebou pouze dvě třetiny trestu.

Dva roky na to se Fabiánová setkala s Augustinem K., třiaosmdesátiletým seniorem, který ji pozval do restaurace na pivo a poté i k sobě domů. Nabídl jí nocleh a údajně jí věnoval i tři obrazy. Chtěl jí pomoct. Fabiánová mu jeho štědrost oplatila tím, že ho zabila kuchyňským sekáčkem. Tělo bylo nalezeno několik dní po jejich setkání.

Ze seniorova bytu ale kromě zmíněných obrazů zmizely i další hodnotné věci.

Richarda S., svou další oběť, Fabiánová prý poznala na diskotéce. Jednatřicetiletého muže ubodala osmatřiceti ranami v koupelně jeho bytu. Pod jeho nehty byla nalezena její DNA. Fabiánová ale tvrdila, že muže pouze okradla.

Fabiánové nepomohlo ani to, že podle znalců měla nadprůměrné IQ. Za své odporné činy dostala doživotí.

Společně s Danou Stodolovou a Romanou Zienertovou je jednou ze tří žen v České republice, kterým byl udělen doživotní trest. Podmínečně může být Fabiánová propuštěna nejdříve v roce 2036, kdy jí bude 71 let.

Související články

Další články