Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Jaroslav Uhlíř už není Prchal: Legendární skladatel je po maléru se zmizením zase ve formě

Jaroslav Uhlíř s manželkou Helenou na premiéře filmu Betlémské světlo.
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
+ Dalších 12 fotografií
NÁVRAT

Hudební skladatel Jaroslav Uhlíř (76) měl před necelými dvěma lety životní krizi, během níž dokonce zmizel a jeho manželka po něm vyhlásila pátrání. Dnes už ale zase vypadá skvěle, a pokud opravdu někdy vůbec měl se svou ženou trable, nyní se zdá, jako by se nikdy nestaly.

Jaroslav Uhlíř: Legenda se vrací

Má za sebou řadu nesmrtelných šlágrů, jako jsou songy Dělání, Holubí dům, Stříbrný vítr, Do naší hospody, Hajný je lesa pán, Vlnitý plech, Když se zamiluje kůň nebo Ani k stáru. A i když před časem byly různé náznaky toho, že mu není nejlíp, na premiéře snímku Betlémské světlo hudební skladatel Jaroslav Uhlíř po boku manželky Heleny jen zářil.

Uhlíř sice před nějakou dobou musel zrušit vystupování na veřejnosti a televizní diváky vyděsil, když si v 7 pádech Honzy Dědka nemohl vzpomenout ani na jméno celoživotního parťáka Zdeňka Svěráka, ale teď mu pro novou audioknihu opět složil hudbu.

Legendární útěk a pátrání

Je naprosto jasné, že pryč jsou doby, kdy měl ze záhadného důvodu i pocit, že musí pryč z domu. Když k tomu v srpnu 2020 došlo, Helena Uhlířová se o něj tak strachovala, že umělce sháněla i policie.

Objevily se dokonce i ošklivé spekulace o tom, že chtěl především zmizet z dohledu své ženy, která mu se vším pomáhá a napovídá, když si nemůže něco vybavit, tyto informace se ale nikdy nepotvrdily. Věrohodněji znělo oficiální prohlášení, že skladatel bral léky na srdce a bez nich mu hrozily vážné zdravotní potíže.

Návrat

Později ale došlo ke zrušení spousty jeho koncertů a i po různých náznacích, jak moc mu vypadávala paměť, se jeho fanoušci strachovali, že bude muset nedobrovolně pověsit kariéru na hřebík. Hudba je přitom pro něj vším.

Naštěstí je vidět, že tíživé období má za sebou, od manželky Heleny Uhlířové rozhodně neprchá a taky pracuje, takže vše je tak, jak má být…

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy