Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Jaroslav Satoranský má v rodině slavného basketbalistu Tomáše: Setkali se jen jednou

+ Dalších 11 fotografií

Jaroslav Satoranský (84) se objevil na křtu knihy Pavla Mészárosze. Divadelní a filmový herec dorazil ve skvělé náladě a v rozhovoru pro eXtra.cz se rozpovídal nejen o natáčení seriálu Zlatá labuť, ale také o svém soukromí. V rodině má totiž slavného sportovce, jímž je nejlepší český basketbalista současnosti Tomáš Satoranský (32). 

Herec Jaroslav Satoranský, kterého diváci TV Nova vídali v krimi seriálu Policie Modrava jako majora Koutného, se nedávno objevil také ve Zlaté labuti. Přestože se uznávaný umělec v minulosti nechal slyšet, že ho na plac už jen tak nikdo nedostane, na nabídku zahrát si v úspěšném dobovém seriálu kývl s nadšením.

"Ta role nebyla velká, moc dní to nebylo, tak snad jsem to zvládl. Měl jsem tam kamarády a kolegy, takže jsem si to užil, bylo to moc příjemné," pochvaloval si herec, jenž v seriálu ztvárnil postavu odbojáře Libora, bývalého známého Rudolfa Kučery staršího (Petr Kostka).

Satoranský také uvedl, že kdyby přišla další hezká nabídka, nebránil by se natáčení. Herec také řadu let hraje v Divadle na Vinohradech. "Už jsem tam 58 let a vypadá to, že bych tam mohl být 59, tak uvidíme, co bude," doplnil Satoranský, který ve svém volnu rád pracuje na počítači, kde si prohlíží a upravuje fotografie. Sociálním sítím se ale prý dobrovolně vyhýbá.

Slavný basketbalista v rodině

Jaroslav Satoranský nám také prozradil, v jakém příbuzenském vztahu je s nejslavnějším českým basketbalistou Tomášem Satoranským. „Tomáš je vnuk mého bratrance,“ usmál se slavný herec, který se s Tomášem běžně nestýká. Jak odhalil redakci eXtra.cz, osobně se s ním potkal zatím jen jednou v životě.

"Zajel jsem za ním na Žižkov, když otvíral stadion (srpen 2022, pozn. red.). Vyfotili jsme se spolu, víme o sobě. Já ho sleduju, jeho přechod z Ameriky do Španělska. V Barceloně se mu momentálně tolik nedaří, ale furt je na špici a mám radost, že se mu daří. A když ho slyším, tak mám radost, že je skromný. Na to, co umí, je skromný," řekl s patřičnou hrdostí Satoranský, který pravidelně sleduje v televizi Tomášovy zápasy.

Jaroslav Satoranský je také vášnivým hokejovým a fotbalovým fanouškem. Co řekl o úspěchu českých hokejistů na domácím šampionátu a jak vidí šance českých fotbalistů na Euru 2024, se dozvíte ve videu v úvodu článku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy