Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Jaroslav Flegr se pustil do Andreje Babiše: Premiér má zájem, aby bylo co nejvíce nakažených

Jaroslav Flegr se pustil do Andreje Babiše: Premiér má zájem, aby bylo co nejvíce nakažených
Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
kritika
Parazitolog a evoluční biolog Jaroslav Flegr (62) se ostře pustil do premiéra Andreje Babiše (66). Flegr již v minulosti avizoval, že by se mělo zavřít úplně všechno, a to nejlépe hned. Nyní přišel s tím, že by Babiš neměl být členem krizového štábu a že je finančně zainteresován na tom, aby bylo v naší republice co nejvíce nakažených.

V sobotu ministerstvo zdravotnictví informovalo o tom, že za pátek přibylo 2111 nakažených. V současné době bojuje s koronavirem 21 909 lidí a celkově se nakazilo již přes 46 tisíc lidí. Současná situace v Česku je vážná, ale přesto se najdou lidé, kteří nošení roušek bojkotují.

Parazitolog a evoluční biolog Jaroslav Flegr je přesvědčen, že přísná opatření by se měla zavést okamžitě, ale že exponenciálnímu růstu mrtvých nelze zabránit ani kompletním lockdownem.

"To, že nemáme moc mrtvých lidí a pacientů v nemocnicích, je dané jenom zpožděním, které je zhruba desetidenní pro počty lidí v nemocnici a více než 20denní pro umírající. Ti lidé, kteří za dvacet dní budou umírat, ti jsou už dnes nakažení a jejich smrti těžko zabráníme," varoval před časem Jaroslav Flegr.

Ostrá kritika Andreje Babiše

Jaroslav Flegr se v souvislosti se situací ohledně koronaviru v Česku rozpovídal o Andreji Babišovi (66). Dle jeho názoru by neměl být členem krizového štábu a je finančně zainteresován na tom, aby bylo v naší republice co nejvíce nakažených.

"Taky si myslíte, že by Babiš neměl být členem krizového štábu? Kromě Agrofertu mu navíc ‚nepatří‘ i síť odběrových míst a diagnostických laboratoří provádějících vyšetření na covid," rozpovídal se.

"Ať chce nebo ne, je finančně zainteresován na tom, aby bylo v naší republice co nejvíce nakažených vyžadujících vyšetření, aby kapacity konkurenčních laboratoří provádějících tato vyšetření byly co nejnižší, ceny za vyšetření co nejvyšší a také na tom, aby se co nejdéle zdrželo zavedení jednoduchých, ovšem zároveň mnohem levnějších metod diagnostiky covidu ze slin,"

pokračuje.

"Babišův ‚údajný‘ konflikt zájmů v oblasti zemědělství nás může stát miliardy, podobný konflikt zájmů v oblasti zdravotnictví nás může stát stovky miliard a desetitisíce zmařených životů," dodává.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy