Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Jaroslav Faltýnek prodá své obrazy: Peníze dostane prostějovská škola

Jaroslav Faltýnek prodá své obrazy: Peníze dostane prostějovská škola
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek (57) uspořádá příští týden charitativní výstavu vlastních obrazů. Výtěžek z prodeje půjde na charitu. Loni jeden z obrazů zakoupil také spolumajitel investiční skupiny Penta Marek Dospiva a další podnikatelé, což vzbudilo pozornost.

Již druhá charitativní dražba Faltýnkových obrazů se uskuteční 12. prosince v prostorách Občanské plovárny v Praze. Výtěžek z akce půjde, stejně jako v případě loňské charitativní výstavy, do prostějovské školy Jistota pro handicapované děti.

"Bez pomoci sponzorů a dárců bychom nemohli vůbec fungovat, bez nich bychom neexistovali," uvedla ředitelka prostějovské školy Marie Turková. Podle informací webu Info.cz prostějovská škola loni díky obrazům získala částku 1,4 milionu korun. To je více než 90 procent sumy, kterou škola v daném období získala. Server zveřejnil i kompletní seznam dárců, mezi kterými figuruje zmíněný Dospiva či další podnikatelé. Před rokem škola peníze použila na opravu fasády. Letos by Faltýnek tuto sumu rád překonal a pro školu sehnal ještě větší částku.

Když Faltýnek pořádal aukci poprvé, jeden obraz koupil také spolumajitel skupiny Penta Marek Dospiva. To vyvolalo spekulace, zda nedochází k propojení politiky a byznysu. "Byl unesen barvami. Protože ten obraz, který vydražil, byl takovou hrou červených odstínů. Byla tam jen červená. Panu Dospivovi jsem potom dal ještě jeden obrázek, na kterém byla louka, ten se mu taky líbil," uvedl Faltýnek, který své obrazy vystavuje od konce 80. let.

Seznam všech dárců:

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy