Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Jaroslav Faltýnek po vyšehradské aféře odletěl do Španělska, tvrdí Jakub Horák

Jaroslav Faltýnek po vyšehradské aféře odletěl do Španělska, tvrdí Jakub Horák
Zdroj: archiv J. Horáka
+ Další 4 fotografie
Jaroslav Faltýnek
Koronavirus se v Česku šíří nebývalou rychlostí a počty nově nakažených prakticky každý den trhají rekordy. Vládní představitelé proto neustále apelují na občany České republiky, aby zůstali doma. Těmito radami se ale nejspíš neřídí Jaroslav Faltýnek, který byl údajně v sobotu přistižen na letišti, když odlétal za sluníčkem do španělské Málagy. Z Česka tak politik podle svědků odjel pouhý den po aféře, kdy se provalilo, že s Romanem Prymulou navštívili ve večerních hodinách restauraci na Vyšehradě. O Faltýnkově cestě informoval marketér a spisovatel Jakub Horák na svém Facebooku.

Epidemiologové a vládní činitelé neustále vyzývají občany Česka, aby podnikali cesty jen za rodinou, do práce, pro potraviny, či k lékaři. Řada odborníků navíc apeluje na lidi, aby necestovali za hranice. Tyto rady jsou ale Jaroslavu Faltýnkovi očividně cizí. V sobotu 24. října byl totiž údajně přistižen, jak odléta do španělské Málagy. Fotky předsedy poslanců ANO sdílel na Facebooku marketingový specialista Jakub Horák

Cestování zakázané není

"Je sobota 24. října deset ráno a předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek odlétá po náročném týdnu na Málagu. A vy pěkně seďte doma a nikam nevycházejte, jak vám přikázala vláda. Verba docent, exempla trahunt - cestování samozřejmě zakázáno není, jen je milé vidět jak jde vládní politik příkladem v uskromňování se a STAY HOME," napsal Horák ke zveřejněným fotkám.

Zkušený marketér pro eXtra.cz uvedl, že fotky získal od kamarádky. Sám si pak dohledal a ověřil let, kterým měl Faltýnek údajně cestovat. Vše napovídá, že tomu tak opravdu bylo. Horák má v jednom pravdu, cestování zakázané není, ale v době, kdy Česko čelí největší krizi v novodobých dějinách, je takový krok značně zarážející. Obzvlášť pak od vrcholného politika. O vyjádření jsme poprosili šéfa hnutí ANO, premiéra Andreje Babiše. Na odpověď zatím čekáme.

Faltýnek nejspíš aféru ustojí

K Faltýnkovu odletu mělo údajně dojít pouhý den po provalení skandálu, který připravil o místo ministra zdravotnictví Romana Prymulu Ten byl totiž přistižen, jak se po jednácté hodině večerní setkal právě s Faltýnkem a Jiřím Havrlantem, šéfem ostravské nemocnice. Ke schůzce přitom došlo v restauraci na Vyšehradě, která měla být dle koronavirových nařízení zavřená. Zúčastnění navíc neměli nasazené ani roušky

V reakci na aféru Faltýnek minulý pátek rezignoval na post předsedy poslanců hnutí ANO. Ti ale o jeho odvolání nehlasovali a zatím to vypadá, že známý politik vyšehradský skandál ustojí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy