Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jiří Denisa Procházka koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Jaroslav (†47) střílel na exekutory a dostal 12 let. Nechci být přítěží ve vězení, oznámil na internetu a skočil ze 7. patra!

Zdroj: Facebook.com
V říjnu loňského roku krajský soud ve Zlíně udělil panu Jaroslavu Janotovi dvanáctiletý trest za to, že střílel na exekutory v Napajedlech na Zlínsku. Pan Jaroslav se hájil tím, že na exekutory nemířil a výstřel byl varovný, protože se bál, že ho přišel někdo vykrást nebo mu nějak ublížit. Bohužel, tenhle příběh je důkazem lidské tragédie, protože Jaroslav Janota po vyslechnutí rozsudku spáchal sebevraždu skokem ze sedmého patra, a to z toho důvodu, že svým pobytem ve vězení nechtěl zatěžovat daňové poplatníky.

Příběh pana Jaroslava Janoty je důkazem jedné lidské tragédie. Jaroslav bydlel ve Zlíně a byl samotář s nadšením pro psaní, ale bohužel se dostal do finanční krize a nasekal dluhy, což se mu stalo osudným.

Loni v lednu mu do jeho bytu ve dvě ráno vnikli exekutoři, kteří měli po zmiňovaném vymáhat sedmdesát tisíc korun. Jenomže Jaroslav podle svých slov nevěděl, o koho se jedná, měl strach, byl vyděšený, a proto vystřelil. Brání se ovšem tvrzením, že neměl v žádném případě v úmyslu střílet po pánech, nýbrž výstřel měl být pouze varovný, aby potenciální zloděje vyděsil.

Bohužel, soud byl jiného názoru. Podle soudu šlo totiž o pokus o vraždu a odsoudil pana Jaroslava na dvanáct let do vězení.

Jaroslav Janota se nedokázal smířit s rozsudkem. „Stačilo změnit obvinění z plánovaného úmyslného činu vraždy ve stadiu pokusu na zabití ve stadiu pokusu. Trestní sazba je 3–10 let. A udělit trest na spodní hranici. Tedy vězení na tři roky. Nejlépe s podmíněným odkladem dejme tomu na pět let. Za těch pět let bych daňové poplatníky nestál ani korunu,“ povzdechl si v jednom ze svých posledních příspěvků na blogu.

Jaroslav Janota měl jasno, do vězení zkrátka nikdy nenastoupí. „Samozřejmě jako rozpočtově odpovědný občan vím, jak se legálně vyhnout nástupu do vězení a ušetřit tak českým daňovým poplatníkům náklady za můj pobyt ve věznici s ostrahou. Bohužel, tento způsob je opravdu až příliš definitivní. Ale je jediný. Není na vybranou,“ napsal ve svém blogu. Pak šel a spáchal sebevraždu.

Ve svém blogu rozhodl o své smrti. Zhruba hodinu vrávoral na balkónové římse paneláku jen v teplácích a tričku. Bohužel se policejnímu vyjednavači nepodařilo Jaroslava přesvědčit, aby slezl dolů a nehazardoval se svým životem. Pan Jaroslav se nakonec rozhodl skočit dolů ze sedmého patra. Byl na místě mrtvý.

Související články

Další články