Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Jaromír Soukup se chce stát prezidentem. Kandidovat bude v roce 2023

+ Další 3 fotografie
Kandidatura
Podnikatel a generální ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup (50) oznámil svojí kandidaturu na prezidenta. Oznámil to na Twitteru TV Barrandov. Soukup se začal politicky angažovat už na začátku roku, kdy založil hnutí List Jaromíra Soukupa.

Moderátor a podnikatel se rozhodl pro kandidaturu v roce 2023 poté, co zaznamenal pozitivní ohlas veřejnosti na své politické hnutí. „Když jsem viděl tu velkou podporu ze strany veřejnosti, tak jsem přemýšlel, že to stojí za zvážení. A rozhodl jsem se, že to v tom roce 2023 opravdu zkusím,” svěřil se se svým plánem Soukup.

„Já o tom docela vážně uvažuji. Ta věc přijde v roce 2023. A když vidím docela slušnou podporu ve výzkumech, vysokou známost mého jména, skoro 90 procent, a poměrně málo lidí, zhruba jen okolo deseti procent, kteří mě opravdu nemusí, tak o tom uvažuji,“ doplnil Soukup.

Obdivovatel současného prezidenta Miloše Zemana chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Už v minulosti se politicky angažoval – pomáhal s financováním kampaně Straně zelených a později také financoval Demokratickou stranu zelených, za kterou i v roce 2009 kandidoval do Evropského parlamentu. Neúspěšně.

Na zprávu o Soukupově plánované kandidatuře ihned zareagovala sázková kancelář Maxi-Tip vypsáním kurzu na jeho vítězství. Kurz stanovila na 1:33. Podle bookmakerů kanceláře tak má větší šanci než např. senátor Jiří Čunek (1:34), ekonom Jan Švejnar (1:41) nebo předseda SPD Tomio Okamura (1:45). Největšími favority podle Maxi-Tipu jsou senátor Pavel Fischer (1:7), poslanec Václav Klaus ml. (1:9) a exprezident Václav Klaus (1:16) .

„Pan Soukup má u části voličů nezanedbatelnou podporu, což se odráží i na zájmu sázkařů. Prezidentské volby jsou pro naše klienty velice atraktivní, proto kromě sportovních sázek nabízíme i zajímavé společenské,“ uvedl možnosti sázení u Maxi-Tipu předseda představenstva Karel Kabrna.

Mohlo by vás zajímat

Další články