Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Jaromír Soukup chce prchnout z TV Barrandov, nabídl ji k prodeji: Má na stole první nabídku

Jaromír Soukup a TV Barrandov
Zdroj: Pavel Dvořák/eXtra.cz, profimedia / koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
KŠEFT

Pomalu, ale jistě vše směřuje k tomu, aby se skupina TV Barrandov oprostila od toxického jména Jaromíra Soukupa (54). I on sám před pár dny vyslovil veřejně nenápadnou nabídku, že by svou půlku odprodal. Spoluvlastník Jan Čermák ze společnosti Servis-24 redakci eXtra.cz nyní popsal, jak se s kontroverzním kolegou spolupracuje a jak se on dívá na to, že by byl jediným pánem v televizi.

Jaromír Soukup: TV Barrandov na prodej

Podnikatel Jaromír Soukup, který byl v posledních letech tak neúspěšný, že v byznysech udělal dluhy ve výši jedné a půl miliardy korun, v posledních dnech nenápadně vzkázal na dálku svému obchodnímu partnerovi, že je připravený zbavit se TV Barrandov.

„Nic není neprodejné, všechno je na prodej, já taky mám nějaké roky a přiznám se, že ten stres, který zažívám, a potíže v soukromí, tak není úplně dream life,” prozradil v podcastu Hype-Cast s tím, že v televizi učinil hafo chyb, hlavně během covidu.

„Těch pět minut slávy jsem si užil, takže si určitě dovedu představit, že bych to prodal, ale taky jsme už na to dva, takže bychom se museli domluvit, jestli to prodáme,“ připomněl existenci spoluvlastníka Jana Čermáka, kterému před pár měsíci prodal půlku některých svých firem.

Nemusí se ale bát, protože na stole je jasná možnost, že si jeho půlku odkoupí právě dosavadní spolumajitel.

Ten totiž do řady Soukupových firem lidově řečeno „sype peníze“, aby jim pomohl postavit se na nohy, zotavil je a pak se ziskem prodal. Kdyby tedy mohl o všem rozhodovat sám, bylo by to pro něj snazší.


Jan Čermák: Mít celou TV Barrandov? Proč ne

Že je na tuto úvahu připravený, potvrdil Čermák pro naši redakci.

„Jsem té úvaze otevřený. Současně říkám, že ho k tomu nenutím, to není můj styl. Pokud ta nabídka přijde, pak si ji zhodnotíme. O podmínkách by se určitě jednalo, ty se dopředu nikdy neříkají,“ směje se ve vyjádření pro eXtra.cz.

Jak to vůbec nyní mezi nimi funguje?

„Systém je vytvořený tak, že TV Barrandov i další společnosti mají svůj management v čele s Andreou Geyer. Ten řeší provoz, personální věci i připravovaný programový rozvoj. Tak mi to připadá správné – lidé mají mít v oblastech své odpovědnosti dostatek prostoru a důvěry. Já s panem Soukupem jsme v pozici vlastníků, čili děláme strategická rozhodnutí. Zatím se nám vždy podařilo najít shodu,“ naznačuje, že muž, který byl dosud zvyklý na to, že rozhoduje úplně o všem, si přivykl na spolupartnerství a týmu nového společníka ve firmě nehází klacky pod nohy.

Složitá jednání

Našemu redaktorovi už delší dobu přicházejí informace o tom, že Čermákovi lidé mají při určitých jednáních problém se Soukupovým jménem. Jinak řečeno: některé věřitele prý naštval už tak, že to berou osobně a výrazně to komplikuje jednání.

Kdyby se tedy Barrandov jako značka kontroverzní „přítěže“ zbavil, asi by se jednalo lépe.

Tady byli Jaromír s Agátou ještě jako hrdličky:

„S většinou věřitelů se daří mluvit a nacházet řešení i teď. Vím, že některé vztahy jsou z minulosti složitější, ale to je v těchto projektech běžná věc. Pro mě je Jaromír Soukup partner a tak to beru,“ postavil se Jan Čermák za Soukupa.

Tak uvidíme, jestli ti dva se domluví a Jaromír přijde s nabídkou, která se neodmítá. Protože Čermák rozhodně nevypadá na to, že by musel kupovat za každou cenu, a jako tvrdý obchodník nebude rozhazovat penězi více, než je nezbytně nutné…

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy