Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Jaromír Nosek z Co ste hasiči: Vystřídal 13 zaměstnání a doma má zvěřinec

Seriál Co ste hasiči se dočkal velmi pozitivních reakcí diváků.
Zdroj: se souhlasem TV Nova
+ Další 2 fotografie
rozhovor

Sympatický herec Jaromír Nosek (43) na svůj věk rozhodně nevypadá a v rozhovoru se přesvědčíte, že se životem dost baví. Jak se mu natáčel nový seriál Co ste hasiči a co za poslední dva roky prožil? 

Koho v seriálu hrajete a jaké bylo natáčení?

Hraji mladého muže, který má na vesnici svou vlastní firmu, ale ta firma čítá jen asi dva zaměstnance a majitel, tedy já, je takový trochu pako, co má melír, nosí růžová trička s límečkem a je to maloměšťák. Myslí si, že je hustej, občas trochu lže, ale ve skutečnosti není zlý. Je to dobrovolný hasič a je to taková zvláštní postavička.

Těšil jste se, až se bude seriál, který vznikl již před nějakým časem, konečně vysílat?

No, trochu mě mrzí, že se to vysílá o prázdninách, protože v létě jsou lidé hodně pryč, a tak se obávám, aby to vidělo dost lidí. Když něco natočíte, každý herec si pak přeje, aby se to lidem líbilo.

Vy jste údajně během pandemie vystřídal mnoho různých profesí, když se nedalo hrát…

Původně jsem se chtěl hlavně vyhnout seriálům, ale nakonec jsem byl rád, že nějaké nabídky přišly, a pak, když nebylo vůbec nic, dělal jsem snad úplně všechno, protože peníze docházely dost rychle.

Co všechno jste tedy dělal, to nás zajímá...

Dělal jsem asi třináct zaměstnání. Tak tedy od začátku: zavážku dílů do motorů, demontáž mola na Orlíku, ježdění s ještěrkou, zahradnické práce, dělání ohniště, stříhání tújí, vysekávání vzduchotechniky ve firmě Spolana Neratovice, pak tam máme klestění růží, které byly vyšší než stromy, řezání trámů motorovou pilou, usazování bazénů, dělání laviček do zámkové dlažby a mnoho dalších zajímavých prací. Teď mám novou, opravdu skvělou brigádu, a sice přemisťování žab z koridoru, aby žáby při přemisťování nepřejížděla auta.

Kolik se za takovou netradiční brigádu platí?

No, není to bohužel za kus… je to asi 150,- za hodinu, ale je to jen na dvě hodiny za den, takže žádný kšeft snů. Je to na kafe pro bohatý lidi, mně stačí káva z automatu.

Zpět k seriálu, kdo byl vaším nejlepším parťákem?

Určitě Marek Holý, protože jsme kamarádi už mnoho let a konečně jsme se potkali před kamerou společně. Na natáčení byla super parta a legrace, ale stejně si vždy nejvíc rozumím s kluky za kamerou a ze štábu, jako jsou gripáci, rekvíci, asáci a tak.

Jak se vám pracovalo s režisérem?

Pan Vladimír Skórka je výborný mladý režisér a vše probíhalo mimořádně hladce.

Obdivujete práci hasičů?

Obdivuji jejich práci, to je jasný! Boží na tom natáčení právě bylo, že jsme si některé věci mohli opravdu vyzkoušet. Třeba jsme hasili stoh, a tak nám bylo vysvětleno, že se voda musí stříkat nejprve okolo, aby se požár nemohl rozšířit atd. Během natáčení s námi byli vlastně pořád kluci z dobrovolných hasičů a bylo to zajímavé i v tom, že dobrovolní hasiči jsou sice občas u velkého požáru, ale také někdy musí vyjíždět ke kočce na stromě nebo ke klíčům, co spadnou do kanálu, a někdy to nemají lehké. Když jim pípne na pager zpráva, že se mají hlásit, jsou neuvěřitelně profi.

Pamatujete si něco z hasičského slangu?

Během natáčení jsem se naučil jejich názvosloví, ale od doby natáčení jsem hasil jen málo požárů, takže jsem to pozapomněl a navíc doma nemám kočku, kterou bych zachraňoval, takže si z té profese nepamatuji skoro nic, bohužel.

Když je řeč o kočkách, máte nějakého domácího mazlíčka?

To je právě to! Já mám doma tři papoušky, ježka, tři akvária a psa. No psa... je to čivava, takže je to vlastně menší kočka. Ještě jsem měl mravence, ale ty už nemám. Celou tu přírodovědeckou úchylku jsem rozšířil i tím, že mám doma asi 140 květin. Takže mi tady kvetou lekníny a vedle nich jahody.

Více o seriálu Co ste hasiči ➔

Související články

Další články