Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Jaromír Nohavica: V novém protestsongu to schytali Klaus i Havlová

Nohavica baví svým protestsongem celý národ.
Zdroj: Profimedia, archiv Václava Klause/ Koláž Extra.cz
+ Další fotografie
Protestsong
Z nahrávání skladeb k současné koronavirové situaci se stal trend. Svými skladbami k tomuto tématu přispěli například Mirai, Xindl X (41) nebo Tři sestry, a nově i ostravský bard Jaroslav Nohavica (67). Jeho píseň Mně snad jebne 2 navazuje na řadu jeho protestsongů, mezi které už patří i například kontroverzní Arab mi šahá na babu. V nejnovější písni to od oblíbeného písničkáře schytali bývalý prezident Václav Klaus (79) nebo bývalá první dáma Dagmar Havlová (67). Kritiku si vysloužila i distanční výuka dětí či nucená izolace od ostatních lidí.

“Klaus nenosí respirátor/ říká, že je terminátor/ že jeho se to netýká/ to je holt ta politika/ on je prostě jiný level/ a my dole, my jsme plevel,” komentuje v nové skladbě Nohavica bývalého prezidenta, který v současné době kritizuje opatření proti šíření koronaviru, a dostal i pokutu 10 tisíc korun za to, že 28. října neměl zakrytá ústa a nos, ačkoliv se přiblížil k lidem na vzdálenost kratší než dva metry. Klaus (79) proti rozhodnutí pražské hygieny podal odpor, s Nohavicovým textem, který už pobavil řadu posluchačů, ale zřejmě nic nenadělá.

Nohavicova píseň Mně snad jebne se věnuje i bývalé první dámě a manželce Václava Havla Dagmaře. Verš: “Dáša letí na Zanzibar” vystihuje také série fotek z exotické dovolené, s nimiž Havlová v poslední době zásobovala svůj Instagram.

{{video:https://www.youtube.com/watch?v=7vkjCwkFsAc}}

“Toto je, Jarku, úžasná písnička, která vystihuje tuto smutnou dobu,” píše pod video jeden z uživatelů. Další například vzkazuje: “Mám tátu na JIP v Ostravě se zápalem plic a posílám mu odkaz na zlepšení nálady. Děkuji, pane Nohavico.” Ačkoliv se v posledních letech kolem Nohavici stala řada skandálů, které otřásly jeho fanouškovskou základnou, jako například přiznání spolupráce s StB nebo převzetí medaile od prezidenta Ruské federace Vladimira Putina, novou písní od posluchačů získává samé kladné body.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy