Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Jaromír Jágr za rok ukončí hokejovou kariéru! Teď hlídá, aby se k dětem a nadšencům dostaly miliony

+ Další 4 fotografie
Jaromír Jágr (48) se posouvá do nové role. Z hokejisty se o pomalu ale jistě stává funkcionář. Po boku Pavla Nedvěda (47) Jágr zasedá v Národní radě pro sport, která je poradním orgánem Národní sportovní agentury. Jágr bude dohlížet na to, aby se miliony dostaly opravdu tam, kde jsou nejvíce potřeba - tedy ke sportujícím dětem a trenérům mládeže. Jágr také pohovořil o své budoucnosti. Hrát bude ještě rok.

Jaromír Jágr (48) na začátku tiskové konference uvedl, že je pro něj velkou ctí, že ho předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička pozval ke spolupráci. Jágr zasedá v Národní radě pro sport a bude dohlížet na to, aby se veřejné peníze dostaly tam, kde jsou skutečně zapotřebí.

"Jsem rád, že mohu říct svůj pohled. Bylo by něco jiného, kdyby v agentuře byli jen odborníci, kteří ale v životě nedělali sport a nezažívali, co se děje v klubech. Je jednoduchý něco rozhodnout, ale my vůbec nevíme, jakou to bude mít efektivitu. Když se něco rozhodne nahoře, neznamená to, že se to dostane až dolů," uvedl Jágr pro eXtra.cz s tím, že klíčová je pro něj práce s dětmi a mládeží. Jágr zejména myslí na to, aby se peníze dostaly k trenérům, kteří se starají o juniory. Tam vidí budoucnost českého sportu. Právě Jágr a Pavel Nedvěd budou ručit za to, aby se finanční pomoc dostala tam, kde nejvíce chybí

"Říkal jsem, že největší rozdíl vidím v trenérech. Když já byl mladý, spousta aktivních hráčů se vracela zpátky a trénovali mládež, samotnýmu mi hodně pomohli. Bohužel teď ty finance pro ně chybí. I když hokej milujou, jsou tlačeni do jiné, lépe placené práce," zdůrazil Jágr.

Poslední rok v dresu Sparty?

Jágr také pohovořil o tom, jak vidí svou budoucnost. Hokejový důchod důrazně buší na dveře a hokejová legenda to moc dobře ví. "Já vím, že hokej nebudu hrát věčně. Maximálně tak jeden rok," uvedl Jágr s tím, že dál bude pomáhat českému sportu zřejmě z pozice funkcionáře. Není ani vyloučeno, že v budoucnu by se stal prezidentem Českého svazu ledního hokeje.

V současné době je pro Jágra ale prioritou Kladno. Jako majitel má za klub zásadní odpovědnost. Jak bude vypadat příští sezóna? Je dokonce možné, že Jágr bude nastupovat za Kladno i za jiný český klub zároveň. Hovoří se o zájmu Sparty a Třince. Jágr by rád získal dohodu takovou, aby se mohl o Kladno starat jako majitel a zároveň v jiném klubu ukazoval hokejové dovednosti a vydělával peníze. Jak přesně bude ale jeho poslední sezona vypadat, to zatím hokejový idol neví.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy